БУРТИНСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА 

Бібліотека с.Буртин була заснована в 40-х роках. На гроші робітничого комітету було закуплено декілька десятків книг, які знаходились в приміщенні контори заводу вогнетривів.  З 1946 року по 1947 рік бібліотекою завідувала робітниця заводу Матвєєва Анна Кузьмінічна (записано зі слів жителів села).
Кількість книг поступово зростала за рахунок коштів заводу. Облік видачі книг реєструвався по списках. Книг на початок 1953 року налічувалось майже тисяча екземплярів. Література була художня і суспільно-політична, переважно твори В.І.Леніна і Й.В.Сталіна. Всі ці роки література була у конторі заводу, де можна було взяти книгу тільки після закінчення робочого дня контори.
На початку 1954 року була організована сільська бібліотека. На посаді бібліотекаря працювала Токарська Ліза Михайлівна аж до жовтня 1962 року. Бібліотека знаходилась в приміщенні клубу заводу і займала 16 кв.м.
З листопада 1962 по 1966 роки завідуючою працювала Дрегало Надія Федорівна. За цей час бібліотека переходить з клубу заводу до кімнати, яку було виділено в адміністративному будинку. Заводська адміністрація надає щорічно кошти на придбання літератури. Забезпечує паливом і електроенергією безкоштовно.
З 1967 року по 2001 рік на посаді бібліотекаря -  Островська Марія Іполітівна. Майже 20 років бібліотека знаходиться в тісних приміщеннях, переїздить 4 рази з приміщення в приміщення. Комплектується за рахунок бібколектора. Щорічно профком заводу виписує декілька назв газет і журналів для бібліотеки і надає кошти для придбання книг в сумі від 50 крб. до 100 крб.
В 1987 році фонд нараховував 15664 примірники. Обслуговувалось 676 читачів.
В 1988 році бібліотека отримує приміщення в новозбудованому адміністративному будинку площею 112 кв. м., яке опалюється  і освітлюється за рахунок заводу. Завком виділяє кошти на придбання стільців для бібліотеки. Сільська рада надає кошти для закупівлі столів. Полонська ЦБС повністю забезпечує новими меблями: стелажами, кафедрою і іншим інвентарем. Книжковий фонд комплектується централізовано. Фонд бібліотеки становить 15596 примірників, читачів – 698.
1995-1996рр. значно зменшилось надходження нової літератури до бібліотеки через нестачу коштів. Книжковий фонд налічував 15717 примірників, читачів обслуговувалось – 666.
В 2001 році бібліотекою завідує Муравська (Субота) Оксана Миколаївна.
З 2009 по 2011 рік бібліотека працювала за програмою «Юність вчать – наука їй не шкодить». Метою програми було формування у молоді потягу до книги, всебічного розвитку особистості, екологічної культури, любові до Батьківщини, до рідної мови, до народних традицій. Цьому сприяли заходи: тиждень юнацької книги «Книга вчить, як на світі жить», літературний вечір «І буде син, і буде мати, і будуть люди на землі», бесіда «Що значить бути громадянином?» та інші. Бібліотека тісно співпрацює з сільською радою, школою, дитячим садочком.  
В бібліотеці постійно проводяться дитячі акції, розважально-пізнавальні свята «Гарна писанка моя», «Наше Купайло з верби!», літературний фуршет «Книги! Книги! Книги!».