МИКУЛИНСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА
 До війни бібліотека в селі Микулин знаходилась в приміщенні семирічної школи. Книг у ній було дуже мало. В березні місяці 1949 року в селі  збудовано клуб, в приміщенні якого відкрито й бібліотеку. Закуплено  на кошти колгоспу і сільської ради книги. Завклубом на той час працював Сущенко Іван Йосипович, він же і був бібліотекарем.  В 1951 році  в бібліотеку прийшла працювати Муляр Василина Авакуянівна, в жовтні місяці 1952 року бібліотекарем призначена Шидей Гертруда Іванівна.
З  1954 році посаду бібліотекаря займала Олійник Ганна Адамівна, а з 1957 - Мельник Марія Дмитрівна. Книги закуплялись  на кошти сільської ради та місцевого колгоспу.
В 1960 році бібліотеку очолювала Дудко Фаїна Григорівна, яка працювала шість років, а в 1966 році в бібліотеку прийшла Кравцова Людмила Дмитрівна.
В 1967 році сільську бібліотеку було розміщено в окремому приміщенні. Вона займала дві кімнати, були закуплені стелажі, нові книги. Бібліотекарем стала працювати Перепйолкіна Галина Олександрівна. За період з 1967 по 1968 роки в фонд бібліотеки поступило 1292 книги. В бібліотеці проводились масові заходи. Обслуговувалось 600 читачів.
В листопаді 1972 року  бібліотеку очолювала Михальчишина Марія Андріївна, яка мала середню спеціальну освіту. На той час фонд бібліотеки  нараховував 4798 книг.
В 1975 році бібліотеку перевели в нове побудоване приміщення сільської ради. Бібліотека розширила коло читачів, їх було 700 чоловік, було придбано нові стелажі, столи, стільці, а також телевізор. Марія Андріївна була дуже кваліфікованим працівником, змістовно і цікаво проводила масові заходи, завжди допомагала в підборі потрібної літератури. За 10 років її роботи бібліотека налічувала 12119 примірників книг.
В 1982 році, після смерті Марії Андріївни, завідуючою бібліотекою стала працювати Мельник Марія Володимирівна та другий працівник – бібліотекар Мельник Юлія Іванівна. В фондах бібліотеки було 13421 примірник книг.
В кінці 1986 року фонд бібліотеки прийняла Данилевич Ганна Семенівна, а бібліотекарем працювала Сукач Людмила Іванівна.
В 1987 році в селі Микулин був зданий в експлуатацію новий будинок культури, де на другому поверсі розмістилась нова сучасна бібліотека, яка складається з трьох кімнат: читального залу, абонементу для дорослих та кімнати юного читача. Бібліотека була обладнана сучасними меблями, за кошти господарства ім. Котовського був придбаний кольоровий телевізор, нові книги. Завідуючою бібліотекою працювала Гуменна Галина Андріївна, бібліотекарем – Сукач Людмила Іванівна.
Гуменна Галина Андріївна народилася 23 вересня 1952 року в с. Микулин в сім’ї колгоспників. Здобула середню освіту в Крачанівській середній школі. Після закінчення школи вступила до Хмельницького музичного училища на річні курси завклубів. Три роки працювала завклубом, а потім зав бібліотекою. В 1991р. вступила до Кам’янець-Подільського училища культури, де здобула бібліотечну освіту. Завбібліотекою працювала до 2004р. Неодноразово нагороджувалась почесними грамотами відділу культури та райдержадміністрації.
В 2004 році Галина Андріївна перевелась на посаду художнього керівника будинку культури. Завідуючою стала Сукач Людмила Іванівна.
Гордістю бібліотеки є робота клубу за інтересами «Витівник» народознавчого напрямку, який став центром творчого і духовного зростання юних користувачів.
Різними формами і методами ведеться пропаганда книги, зокрема використовуються такі цікаві форми, як ток-шоу, бліц-турнір, інформаційний калейдоскоп, правовий ринг.