МОСКВИТЯНІВСЬКА СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА
 
      На території Малошкарівської сільської ради знаходиться два мальовничих села – Мала Шкарівка та Москвитянівка. Хто перший раз приїжджає сюди, той навіть не помітить, де закінчується одне село й починається інше.
      Колись тут протікала невеличка річка, з ласкавою назвою Білка, яка впадала в Хомору. Зараз річечки немає. ЇЇ знищено в результаті меліоративних робіт. От, на обох берегах, тоді ще існуючої річки, розкинулися два мальовничі села - Мала Шкарівка та Москвитянівка. Багато чого бачили на своєму віку ці села: і панщину, і війну, і голод, і колективізацію. Але не скорилися, вижили.
      На теперішній час на території сільської ради знаходиться Малошкарівський сільський клуб, ФАП, ЗОШ І-ІІІ ступенів та Москвитянівська сільська бібліотека.
      Історія нашої бібліотеки бере свій початок у післявоєнні роки. Розпочинала вона свою діяльність на початку 50-х років в одній із маленьких хатин, якою завідувала Музиченко Ніна Павлівна. Фонд налічував 1700 книг. Пізніше до сільського клубу з правої сторони було добудоване приміщення, в яке перенесли бібліотеку. Коли звільнилася Музиченко Н.П. на її місце стала Козак Тетяна Федорівна, її змінила Бабак Майя, а пізніше десь на прикінці 60-х років прийняла бібліотеку Дев’ятак Ніна Григорівна.
     На початку 70-х років бібліотеку розділили на Москвитянівську і Малошкарівську сільські бібліотеки. В Малошкарівську бібліотеку пішла працювати Дев’ятак Ніна, а в Москвитянівську прийшла Шикера Надія Василівна. Після Надії Василівни бібліотекарем працювала Демчук Таїса Василівна. А 23 лютого 1976 року бібліотеку прийняла Корж Любов Василівна. На той час налічувалось майже 4000 книг та брошур.
     В 1976 році пройшла централізація масових бібліотек. Покращалось комплектування бібліотеки літературою, обслуговування читачів, проводились різні масові заходи: читацькі конференції, усні журнали, літературні вечори та дитячі ранки. Для обслуговування людей похилого віку, інвалідів війни були задіяні книгоноші.
     Наприкінці 90-х років Малошкарівську бібліотеку закрили, а в Москвитянівській залишилася працювати Корж Люба Василівна.
     У 2009 році бібліотеку переведено у приміщення контори колгоспу. Пропрацювала Люба Василівна на посаді бібліотекаря 34 роки (до 2010р.). У 2010 році вийшла на пенсію, а бібліотеку прийняла Музиченко Людмила Олексіївна.
    В бібліотеці організовано клуб за інтересами «Природолюби», мета якого сприяти накопиченню екологічних знань, виховувати у дітей любов до природи, бережного ставлення до неї. З учасниками клубу проводяться: година спілкування «Квіти в нашому житті», урок-гра «Спорт і я – веселе життя», екологічний брейн-ринг «Що? Де? Коли?».