Вітаємо на сторінці методично-бібліографічного відділу "Бібліомаяк"!

До Вашої уваги фахова інформація, висвітлення досвіду бібліотек Полонщини, бібліообмін кращими творчими знахідками. Сподіваємось, що наша сторінка стане  помічником у Вашій діяльності.

Заняття школи професійного розвитку по роботі з дітьми

Школи професійного розвитку по роботі з дітьми

13 грудня 2018 року на базі бібліотеки для дітей Полонської МР ОТГ проведено заняття школи професійного розвитку по роботі з дітьми "Використання сучасних інформаційних технологій під час проведення масових заходів". Бібліотекарі філій навчались креативному підходу до обслуговування та створення комфортних умов для юного користувача у бібліотеці, прийняли участь у лабораторії читацького смаку «Книжковий дивокрай».

 

 


15 листопада 2018 року в центральній бібліотеці Полонської МР ОТГ відбулось заняття школи бібліотечної інноватики "Мерчендайзинг у бібліотеці або як полегшити вибір книг читачу". Учасники школи мали можливість познайомитись з комплексом заходів, які проводяться у залах відкритого доступу, вивчали особливості розстановки книжкового фонду, психологію користувачів та фактори, які впливають на поведінку читачів при виборі літератури. Розглядались способи, які допоможуть полегшити користувачу самостійно орієнтуватись у різноманітному потоці літератури. Закріпити знання з мерчендайзингу допомогло практичне заняття, під час якого бібліотекарі представили схематично оформлені варіанти простору своїх бібліотек. 


ОГОЛОШЕННЯ

15 листопада 2018 року  о 9:00 в центральній бібліотеці Полонської МР ОТГ відбудеться заняття школи бібліотечної інноватики "Мерчендайзинг у бібліотеці або як полегшити вибір книг читачу"


ВІДБУВСЯ СЕМІНАР

         11 жовтня 2018 року в центральній бібліотеці відбувся семінар бібліотечних працівників Полонської ОТГ на тему «Сучасні технології залучення до читання».

         В ході семінару обговорювалися причини, які пригнічують процес читання, визначились із завданням сучасних бібліотек щодо покращання читання, велася дискусія про те, яким чином можна використовувати сучасні технології для запровадження нових нетрадиційних форм і засобів просування книги та читання. В процесі дискусії дійшли висновку, що важливо не протиставляти, а поєднувати книжкову культуру і можливості комп’ютерних технологій.


ОГОЛОШЕННЯ

11 жовтня 2018 року в центральній бібліотеці Полонської МР ОТГ відбудеться семінар бібліотечних працівників Полонської ОТГ на тему «Сучасні технології залучення до читання».


ПРОВЕДЕНО СЕМІНАР

6 вересня 2018 року в центральній бібліотеці Полонської МР ОТГ проведено семінар для бібліотечних працівників на тему: "Професійна культура та етикет бібліотечного працівника". Працівниками центральної бібліотеки та бібліотеки для дітей надано консультації:"Основні аспекти професійної культури працівника", "Культура бібліотечного обслуговування, морально-етичний аспект", "Професійна культура та етикет бібліотекаря у спілкуванні з користувачами-дітьми".

У ході семінару відбулося засідання круглого столу "Бібліотекар і читач: спілкування, взаєморозуміння, співпраця". Дискутували на теми: "Імідж бібліотеки та бібліотекаря", "Який же він, сучасний бібліотекар-професіонал?", "Вирішення конфліктних ситуацій в бібліотеці".

З метою виявлення професійної орієнтації, поглядів, переконань і потреб бібліотечних спеціалістів проведено анкетування.  По завершенню відбулося підведення підсумків.


ОГОЛОШЕННЯ

6 вересня 2018 року в центральній бібліотеці Полонської МР ОТГ відбудеться семінар для бібліотечних працівників на тему: "Професійна культура та етикет бібліотечного працівника"


Результати І етапу обласного конкурсу "Успішна бібліотека- дієва громада"

З 20 червня по 1 серпня 2018р. на базі центральної бібліотеки Полонської МР ОТГ проходив І етап обласного конкурсу "Успішна бібліотека- дієва громада".  У конкурсі взяли участь 11 бібліотек. Переможницею стала Новоселицька сільська бібліотека-філія, завідуюча бібліотекою Л.А.Голота.


ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

До вашої уваги

Положення про обласний конкурс "Лідер читання" ЗАВАНТАЖИТИ

Положення про обласний конкурс сільських бібліотек  «Успішна бібліотека – дієва громада» ЗАВАНТАЖИТИ


ЦИКЛ ЗАНЯТЬ З ОСНОВ КОМП'ЮТЕРНОЇ ГРАМОТНОСТІ

В період з 17 травня по 15 червня 2018 року  проведено цикл індивідуальних занять з підвищення  рівня комп’ютерної  грамотності для працівників центральної бібліотеки та бібліотеки для дітей Полонської МР ОТГ. Учасники поглибили знання щодо роботи з текстовими, табличними, відео та графічними редакторами.

 


 Методдень

 Методдень на тему «Проблеми і досвід обслуговування людей з інвалідністю»

31 травня 2018 року  в читальній залі Полонської ЦБ відбувся методдень на тему «Проблеми і досвід обслуговування людей з інвалідністю» для працівників бібліотек-філій Полонського району. Учасники методдня прослухали загальні рекомендації щодо етикету спілкування з людьми з інвалідністю. Запрошені на методдень завідувач психолого-медико-педагогічної консультації відділу освіти, молоді та спорту ВК Полонської МР ОТГ Кондратюк Л.І. та лікар соціальної служби управління соціального захисту населення Іванус В.Й. допомогли бібліотекарям налагоджувати контакти та уникати незручностей та непорозумінь у спілкуванні з людьми з інвалідністю. З поняттям універсального дизайну та його 7 принципами ознайомила присутніх директор Полонської ЦБ Гордійчук І.М.  Особливості роботи та проблеми бібліотек по обслуговуванню людей з інвалідністю презентувала завідуюча методичним відділом Полонської ЦБ Вальчук Н.С.  Завідуюча Полонською бібліотекою для дітей Солодка Н.П. підготувала виступ: "Творити добро сьогодні і зараз: в зоні уваги діти з інвалідністю". З досвідом роботи бібліотек з обслуговування людей з інвалідністю учасників ознайомила бібліограф з е-ресурсів Кукушкіна Т.В. На закінчення методдня учасники отримали завдання адаптувати роботу бібліотек та приміщень відповідно до потреб людей з інвалідністю. 


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги ! 31 травня 2018 року о 09:00 в читальній залі Полонської ЦБ відбудеться методдень «Проблеми і досвід обслуговування людей з інвалідністю»  .


Школа бібліотечної інноватики

3 травня 2018р. в центральній бібліотеці Полонської  міської ради ОТГ відбулося заняття Школи бібліотечної інноватики «Сучасна бібліотека і користувач»  для бібліотечних працівників на тему «Новий формат сучасної сільської бібліотеки в у мовах  удосконалення  рекламної діяльності». Під час заняття вивчались теми: «Бібліотечна реклама. Засоби друкованої продукції», «Рекламна діяльність у бібліотеці» (консультації), «Виготовлення власної рекламної продукції MS Publisher» (відеоперегляд). Учасники заняття отримали домашнє завдання.


 

ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги ! 3 травня 2018 року о 09:00 в читальній залі Полонської ЦБ відбудеться заняття Школи бібліотечної інноватики «Сучасна бібліотека і користувач»  для бібліотечних працівників на тему «Новий формат сучасної сільської бібліотеки в у мовах  удосконалення  рекламної діяльності»


МЕТОДДЕНЬ "ЕЛЕКТРОННЕ УРЯДУВАННЯ ТА ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ В БІБЛІОТЕКАХ"

29 березня 2018 р. в читальній залі Полонської ЦБ відбувся методдень "Електронне урядування та доступ до інформації в бібліотеках". Розглядались питання  "Е-урядування: орієнтири на 2018 рік", "Е-послуги на користь громаді", "Нові е-послуги на ринку електронних послуг". Учасники методдня прослухали вебінар "Створення та використання QR-коду бібліотеки".

 

ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги! 29 березня 2018 року  о 9-й годині в читальній залі Полонської ЦБ відбудеться методдень "Електронне урядування та доступ до інформації в бібліотеках".

 


АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ БІБЛІОТЕК ОТГ за 2017 рік
 

ПРОВЕДЕНО ДЕНЬ МЕТОДИЧНОГО КОМЕНТУВАННЯ

15 березня 2018 року в читальній залі центральної бібліотеки Полонської міської ради ОТГ проведено день методичного коментування на тему: «Професійні здобутки 2017 року. Бібліотечні можливості 2018 року».

Учасники методдня ознайомилися з наступними питаннями: "Нове обличчя бібліотек - нові послуги громаді", "Орієнтири діяльності на 2018 рік", "Бібліотечне обслуговування користувачів-дітей у 2018 році: нові вимоги і нові тенденції", "Аналіз діяльності бібліотек системи за 2017 рік", "Довідково-бібліографічна та інформаційна робота: підсумки 2017 року – напрямки 2018 року", панорама бібліотечних ідей «Мої творчі плани на 2018 рік», день інформації «Українська жінка на фоні століть».

 


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги ! 15 березня 2018 року о 09:00 в читальній залі Полонської ЦБ відбудеться день методичного коментування на тему: "Професійні здобутки 2017 року. Бібліотечні можливості 2018 року". 


ВІДБУЛОСЯ ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАНЯТТЯ ШКОЛИ КУРАТОРА

20 лютого 2018 року відбулося організаційне заняття Школи куратора ЦБ Полонської МР ОТГ. 

Затверджено положення про Школу куратора Полонської центральної бібліотеки. 

В звязку з оновленням кадрів у Полонській ЦБ затверджено склад кураторів для методичного супроводу діяльності бібліотек-філій Полонської ЦБ на 2018 рік.

 

 


УВАГА! АНКЕТУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ БІБЛІОТЕК-ФІЛІЙ.

Шановні колеги! Просимо Вас пройти дане анкетування, котре розроблено з метою визначення оптимального підходу до навчання щодо підвищення кваліфікації працівників бібліотек філій. На основі результатів анкетування буде визначено тематику тренінгів по підвищенню рівня комп'ютерної грамотності, володіння електронними сервісами, тощо. Дякуємо за увагу!


 

Бібліотеками ОТГ надано звітність до ЕСМаР

18.01.2018 на базі інтернет-центру Полонської ЦБ бібліотеками Полонської ОТГ надано звітність за 2017 рік до електронної системи моніторингу базової мережі публічних бібліотек України.

 

 

 

 


ПРОВЕДЕНО МЕТОДИЧНИЙ ДЕНЬ

14 грудня 2017 року на базі Полонської бібліотеки для дітей проведено методичний день на тему: «Звітність 2017. Планування 2018».

Підведено підсумки роботи бібліотек району за 2017 рік. Розглянуто питання планування роботи бібліотек філій на 2018 рік, надано відповідні рекомендації. У ході методдня учасники ознайомились з консультаціями: "Планування роботи бібліотек в умовах реформи децентралізації","Звітність бібліотек філій ОТГ та позагромадних бібліотек", "Звітність та планування довідкової та інформаційно-бібліографічної роботи", "Е-урядування та інтеграція бібліотеки у інтернет простір. Звітність  та рекомендації щодо планування роботи","Звітність та планування роботи бібліотек-філій з користувачами дітьми", "Соціокультурна діяльність. Творчі акції у 2018". 


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги ! 14 грудня 2017 року о 9:00 на базі  Полонської бібліотеки для дітей відбудеться методдень на тему: "Звітність 2017. Планування 2018". 


Тренінг – семінар

Відбувся практикум «Впровадження УДК в практику роботи публічних бібліотек»

        30 листопада 2017 року в центральній  бібліотеці Полонської ОТГ відбувся практикум «Впровадження УДК в практику роботи публічних бібліотек». На практикумі були присутні працівники бібліотек Полонської ОТГ, Понінківської ОТГ та позагромадних бібліотек району. Бібліотекарі ознайомилися з основними та допоміжними таблицями УДК,  алфавітно-предметним покажчиком, таблицями зіставлення індексів УДК та ББК, таблицями зіставлення індексів ББК та УДК. Розкрито структуру основних таблиць. Наводилися приклади застосування знаків УДК, визначників мови, часу, загальних визначників форми документів, загальних визначників місця. В роботі використовувалися презентації розроблені Хмельницькою обласною універсальною науковою бібліотекою.


ПРОВЕДЕНО МЕТОДИЧНИЙ ДЕНЬ

7 вересня 2017 року в центральній бібліотеці Полонської міської ради ОТГ проведено методичний день на тему: «Обслуговування бібліотекою жителів об'єднаної територіальної громади».

Учасники методдня ознайомилися з презентацією «Реформа децентралізації. Культура. Бібліотечна галузь», яку провела директор ЦБ Ржегак О.М. та консультаціями: «Бібліотека в умовах об'єднаної територіальної громади», «Бібліотека як складова соціально-культурного середовища», «Зміни в законодавстві бібліотечної галузі».

 З метою виявлення співпраці в рамках громади бібліотечних фахівців із владою відбувся професійний діалог «Бібліотека і громада».

БУКЛЕТ Національно патріотичне виховання (конкурс)

ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги ! 07вересня 2017 року о 9:00 в читальній залі Полонської ЦБ відбудеться методдень на тему: "Обслуговування бібліотекою жителів об'єднаної територіальної громади". 


ВІДБУВСЯ КОМПЛЕКСНИЙ ТРЕНІНГ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ БІБЛІОТЕК-ФІЛІЙ

Комплексний тренінг для працівників бібліотек-філій.

01.06.17 на базі інтернет-центру Полонської ЦБ для працівників Прислуцької, Новолабунської, Новоселицької та Великокаленицької бібліотек-філій проведено комплексний тренінг "Використання інформаційних технологій та Інтернету з метою висвітлення діяльності бібліотек та ефективної популяризації інноваційних бібліотечних послуг"  за планом:

1. Е-урядування. Особливості інформування та обліку користувачів.

2. Служба Blogger. Адміністрування блогу.

3. Facebook. Створення офіційної сторінки бібліотеки, та її адміністрування.

4. Закріплення отриманих знань за допомогою виконання практичних завдань.

 


ВІДБУВСЯ ДЕНЬ МЕТОДИЧНОГО КОМЕНТУВАННЯ

2 березня 2017р. в центральній бібліотеці Полонської ОТГ  відбувся День методичного коментування на тему «Професійні здобутки 2016 року. Бібліотечні можливості 2017 року».

В ході спілкування підбито підсумки діяльності бібліотек району в 2016 році.

 Розглядались можливості бібліотек в 2017 році: стратегія діяльності бібліотек в ОТГ, участь в проектній діяльності, напрямки роботи в обслуговуванні користувачів, пріоритети популяризації бібліотечних послуг та інформаційно-бібліографічної роботи.

Творчими планами поділились завідуючі філіями.

 

1  2  Наступна сторінка >>>