Вітаємо на сторінці методично-бібліографічного відділу "Бібліомаяк"!

До Вашої уваги фахова інформація, висвітлення досвіду бібліотек Полонщини, бібліообмін кращими творчими знахідками. Сподіваємось, що наша сторінка стане  помічником у Вашій діяльності


ШКОЛА БІБЛІОТЕКАРЯ-ПОЧАТКІВЦЯ

   З метою удосконалення системи підвищення кваліфікації співробітників бібліотек ОТГ та професійного становлення 25 червня 2020 року у центральній бібліотеці Полонської міської ради ОТГ розпочала роботу Школа бібліотекаря-початківця.

   На першому занятті бібліотекарі, що не мають фахової освіти вивчали організаційні та нормативно-правові документи діяльності бібліотек, ознайомились з Інтернет-ресурсами для бібліотекарів, обговорювалися питання самоосвіти  та діяльності бібліотек в період карантину.

 

 


ВІДБУВСЯ СЕМІНАР

Як же у наш нелегкий час сформувати бібліотечний фонд, який відповідатиме інформаційним потребам користувачів та завданням бібліотек?

Яке нормативно-правове забезпечення формування та обліку бібліотечних фондів, механізм списання та вивчення?

 На ці та інші питання відповіли фахівці центральної бібліотеки,  провівши 18 червня 2020 року семінар на тему: «Робота з фондом: комплектування, облік, збереження. Сучасні вимоги» для бібліотекарів Полонщини.

 

 


Відеоінструкція як підключитись до конференції в ZOOM

 

ДО УВАГИ БІБЛІОТЕЧНИХ ФАХІВЦІВ

Перелік корисних посилань в умовах епідемії COVID-19:


УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ

   Бібліотекарі Полонської ОТГ взяли участь у вебінарі "Робота публічних бібліотек в умовах карантину" організованому Хмельницькою обласною науковою бібліотекою.

Учасники відео-заходу ознайомилися з нормативними документами, що регламентують роботу публічних бібліотек в умовах карантину, з досвідом роботи бібліотек області та зарубіжних бібліотек в умовах пандемії та вихід з карантину.

Інформація отримана на вебінарі є своєчасною та корисною.

 

 

 


УВАГА!!!ОГОЛОШЕННЯ!!!

Шановні колеги,  14 травня планується проведення вебінару "Робота бібліотек в умовах карантину" для працівників публічних бібліотек, час уточнюється.

Захід відбудеться на платформі Zoom, посилання на вебінар отримають попередньо зареєстровані учасники за  2 години до початку заходу.

 Попередня реєстрація за посиланням https://drive.google.com/open?id=1oDxVKh39-1Ekh-3j7joGl7Pyl2yTBPpLTTyo6dM0kWo  

Посилання на вебінар буде повідомлено додатково.


ПРОВЕДЕНО МЕТОДДЕНЬ

       6 лютого 2020 року у ЦБ для бібліотечних працівників району відбувся методдень "Професійні здобутки 2019р. Бібліотечні можливості 2020 р." . До уваги учасників методичного дня представлено виступ-презентацію "Бібліотеки Полонщини: події, факти 2019 р. Сучасне бачення якісного обслуговування жителів громади у 2020 році" та аналіз діяльності бібліотек Полонської ОТГ у 2019 році. Бібліотекарі отримали методичні рекомендації щодо бібліотечного обслуговування користувачів-дітей, соціокультурної діяльності, довідково-бібліографічної роботи та надання послуг з е-урядування. По закінченню методдня завідувачки філій поділилися своїми творчими планами на 2020 рік.

 

 

 

 

 


ОГОЛОШЕННЯ

6 лютого 2020 року о 9:00 в читальній залі  ЦБ Полонської міської ради ОТГ відбудеться методдень на тему "Професійні здобутки 2019 року. Бібліотечні можливості 2020 року"


  Звітний період за 2019 рік в електронній системі моніторингу мережі публічних бібліотек України (ECMaP) бібліотеки Полонщини завершили!

 

 

 

 

 


Заняття школи бібліотечної інноватики

    28 листопада 2019 року в ЦБ Полонської міської ради ОТГ для бібліотечних працівників району проведено заняття школи бібліотечної інноватики "Сучасна бібліотека і користувач".

    Тема заняття "Коворкінг у бібліотеці". Учасники школи вивчали питання облаштування у бібліотеках простору для неформальних зустрічей.

    Відбулася дискусія на тему "Коворкінг - бібліотека майбутнього?". 

    В рамках школи бібліотечної інноватики відбулася презентація довідника "Сучасна публічна бібліотека від А до Я".

 


ОГОЛОШЕННЯ!!!

28 листопада 2019 року на 9:00 год. в ЦБ Полонської міської ради ОТГ відбудеться заняття школи бібліотечної інноватики "Сучасна бібліотека і користувач. Коворкінг у бібліотеці".


Семінар на тему: "Популяризація сучасної української художньої літератури"

В центральній бібліотеці 31 жовтня 2019 року для бібліотечних працівників Полонської міської ОТГ відбувся семінар на тему: "Популяризація сучасної української художньої літератури". Учасники мали можливість познайомитись з інноваційними та традиційними підходами до популяризації сучасної української художньої літератури серед користувачів-дітей та дорослих, прослухали інформаційне повідомлення "Сучасна українська художня література: імена та явища". Досвідом з популяризації сучасної української літератури в ЗМІ та соцмережах поділилась завідуюча філією села Велика Березна. По закінченню семінару відбулася презентація книжкової виставки "Дивосвіт сучасної української книги" та показовий масовий захід.


Оголошення!

31 жовтня 2019 року о 9.00 год. в читальному залі ЦБ Полонської міської ради Полонської міської ОТГ відбудеться семінар на тему: "Популяризація сучасної української художньої літератури.


Конкурс професійної майстерності серед бібліотекарів Полонської міської ОТГ "Марафон професійної діяльності"

 19.09.2019 р. в ЦБ Полонської міської ОТГ відбувся конкурс професійної майстерності серед бібліотекарів Полонської міської ОТГ "Марафон   професійної діяльності" . За звання  "Кращий бібліотекар 2019 р" боролись 8 учасниць. Конкурсанти показали знання творів сучасної української   літератури, фахові вміння та навики. Кращим бібліотекарем 2019 року визнано бібліотекарку відділу обслуговування ЦБ Ольгу Куліцьку.


Оголошення!

19.09.2019 р.в ЦБ Полонської міської ОТГ відбудеться конкурс професійної майстерності серед бібліотекарів Полонської міської ОТГ "Марафон бібліотечної майстерності". Початок о 10.00год.


ПРОПОНУЄМО ВАШІЙ УВАЗІ ДОСВІД БІБЛІОТЕК ПОЛОНСЬКОЇ ОТГ


Заняття Школи професійного розвитку по роботі з дітьми 

"Діти і бібліотека: тенденції розвитку взаємовідносин"

   Цьогоріч (15.08.19.) заняття Школи професійного розвитку по роботі з дітьми "Діти і бібліотека: тенденції розвитку взаємовідносин" відбулося у бібліотеці села Новоселиця Полонської міської ОТГ. Учасники Школи опрацювали питання виховання інформаційної культури читачів-дітей, вивчили технології соціокультурної діяльності, обговорили проблеми читацького розвитку юних користувачів, визначили читацькі пріоритети дітей та підлітків, ознайомилися з новинками дитячої літератури. Презентація "Концепція успіху сучасної бібліотеки" показала креативність та професіоналізм завідувачок бібліотек сіл Новоселиця та Велика Березна, їх спроможність мислити по-новому  та втілювати ідеї в життя. По завершенню учасники  заняття обмінялися досвідом роботи та висловили свої думки щодо проведеного заходу. 

 

 

 

 


Оголошення

15серпня 2015року о 9.00 на базі бібліотеки-філії с.Новоселиця розпочнеться засідання Школи професійного розвитку по роботі з користувачами-дітьми "Діти і бібліотека: тенденції розвитку взаємовідносин" 

 

"Бібліотека і здоровий спосіб життя"

27 червня 2019 року в ЦБ відбувся методдень на тему «Робота бібліотек  по формуванню позитивної мотивації на здоровий спосіб життя» для бібліотечних працівників району.

Учасники ознайомилися з презентацією «Бібліотека і здоровий спосіб життя», консультаціями: «Робота бібліотек по вихованню здорового способу життя користувачів юнацького віку», «Популяризація літератури про спорт та здоровий спосіб життя серед користувачів-дітей».

Досвідом роботи за тематичними програмами діяльності по пропаганді здорового способу життя поділилися завідуючі філій.

 

Оголошення!

27 червня 2019 року о 9.00 год. в читальному залі ЦБ Полонської міської ради Полонської міської ОТГ відбудеться методдень для бібліотечних працівників Полонського району на тему: "Робота бібліотек по формуванню позитивної мотивації на здоровий спосіб життя".

 

Методдень   "Впровадження УДК в практику роботи".

13.06.2019 р. в Центральній  бібліотеці   Полонської  міської  ради  Полонської міської  ОТГ відбувся практикум  для  бібліотечних працівників філій «Впровадження УДК в практику роботи».

Учасники практикуму складали бібліографічний  опис газетно-журнальних  статей  та індексували їх згідно таблиць УДК.

Бібілотечні працівники виконали практичне завдання на закріплення матеріалу  методдня «Впровадження УДК.  Перші кроки.  Перші запитання».

 

Оголошення!

13 червня 2019 року о 10.00  год.  в читальному залі  ЦБ  Полонської міської ради Полонської міської  ОТГ відбудеться  практикум для бібліотечних працівників філій 

"Впровадження УДК в практику роботи".    

 

Методдень "Впровадження УДК. Перші кроки. Перші запитання"

23 травня  2019 року в ЦБ  Полонської міської ради Полонської міської  ОТГ відбувся методичний день на тему: «Впровадження УДК.  Перші кроки.  Перші запитання».

 У заході прийняли участь бібліотечні фахівці  Полонської та  Понінківської ОТГ та позагромадної бібліотеки с. Білецьке.

В рамках методня вивчалися питання: «Впровадження УДК у діяльність публічних бібліотек Полонської ОТГ», «Основні етапи розвитку документних систематичних класифікацій», «Загальна характеристика УДК». Структура і принцип побудови УДК».

Бібліотечні фахівці району мали можливість отримати відповіді на запитання щодо методики індексування за УДК.

 

 

 

Оголошення!

23 травня 2019 року о 10.00  год.  в читальному залі  ЦБ  Полонської міської ради Полонської міської  ОТГ відбудеться методичний день для бібліотечних працівників району 

"Впровадження УДК.  Перші кроки.  Перші запитання".

 

Школа куратора

 

15 травня 2019 року в центральній бібліотеці Полонської міської ради Полонської ОТГ відбулося засідання «Школи  куратора», яка є організаційною формою діяльності працівників ЦБ в організації та наданні методичної допомоги бібліотекам-філіям з усіх напрямків діяльності та підвищення кваліфікаційного, інформаційного рівня бібліотечних працівників ЦБ.

На занятті «Школи куратора» вивчались питання участі кураторів ЦБ та бібліотеки для дітей в експертно-діагностичному вивченні діяльності  бібліотек-філій та написанні довідок про підсумки комплексного експертно-діагностичного моніторингу бібліотек ОТГ.

Учасники отримали підготовлені методично-бібліографічним відділом та  по роботі з фондом пам’ятки щодо вивчення діяльності бібліотек-філій.

 

Заняття школи бібліотечної інноватики

"Сучасна бібліотека і користувач"

27 березня 2019 року у центральній бібліотеці Полонської міської ради Полонської ОТГ відбулося заняття Школи бібліотечної інноватики "Сучасна бібліотека і користувач" за темою "Бібліотерапія: потенційні можливості та основні завдання". Слухачі отримали інформацію з історії поняття "бібліотерапія", ознайомились як за допомогою книги можна досягнути терапевтичного впливу на хворого і профілактичного впливу на здорових людей. 

Оголошення

27 березня 2019року у центральній бібліотеці Полонської міської ради Полонської міської ОТГ відбудеться заняття Школи бібліотечної інноватики "Сучасна бібліотека і користувач". Тема заняття - "Бібліотерапія: потенційні можливості та основні завдання". Початок - 9.00

Методдень "Професійні здобутки 2018 року. Бібліотечні можливості 2019 року "

14 лютого 2019 року в читальній залі центральної бібліотеки Полонської міської ради ОТГ відбувся методдень "Професійні здобутки 2018 року. Бібліотечні можливості 2019 року". В ході методдня підведено підсумки діяльності бібліотек Полонщини у 2018 році. Працівники бібліотечних установ визначились з сучасним баченням якісного обслуговування жителів ОТГ та району, напрямками гармонійного розвитку дитини в позитивному середовищі бібліотеки, організацією фондів в умовах реформування. Ознайомились з новинками професійної періодики.


Оголошення

14 лютого 2019 р. відбудеться методдень "Професійні здобутки 2018 року. Бібліотечні можливості 2019 року".


ПРОВЕДЕНО ТРЕНІНГ "ОСНОВИ РОБОТИ З ТИФЛОКОМПЛЕКСОМ"

З 04.02.19 по 08.02.19 на базі тифлостудії "Окуляр" проведено тренінг "Основи роботи з тифлокомплексом"для працівників ЦБ Полонської МР ОТГ.  Під час тренінгу ознайомились з поняттям тифлокомплекс та його програмними складовими, їх запуском та налаштуванням під потреби користувача. У ході практичних занять, навчились працювати з програмою екранного доступу NVDA , працювали зі сканером та програмою оптичного розпізнання тексту ABBYY FineReader, а також озвучували розпізнаний текст за допомогою програм синтезу мовлення Балаболка та UkrVox.


АНАЛІЗ діяльності бібліотек ОТГ за 9 місяців  2018 року 

АНАЛІЗ діяльності бібліотек ОТГ за І півріччя 2018 року 

Заняття школи професійного розвитку по роботі з дітьми

Школи професійного розвитку по роботі з дітьми

13 грудня 2018 року на базі бібліотеки для дітей Полонської МР ОТГ проведено заняття школи професійного розвитку по роботі з дітьми "Використання сучасних інформаційних технологій під час проведення масових заходів". Бібліотекарі філій навчались креативному підходу до обслуговування та створення комфортних умов для юного користувача у бібліотеці, прийняли участь у лабораторії читацького смаку «Книжковий дивокрай».

 

 


15 листопада 2018 року в центральній бібліотеці Полонської МР ОТГ відбулось заняття школи бібліотечної інноватики "Мерчендайзинг у бібліотеці або як полегшити вибір книг читачу". Учасники школи мали можливість познайомитись з комплексом заходів, які проводяться у залах відкритого доступу, вивчали особливості розстановки книжкового фонду, психологію користувачів та фактори, які впливають на поведінку читачів при виборі літератури. Розглядались способи, які допоможуть полегшити користувачу самостійно орієнтуватись у різноманітному потоці літератури. Закріпити знання з мерчендайзингу допомогло практичне заняття, під час якого бібліотекарі представили схематично оформлені варіанти простору своїх бібліотек. 


ОГОЛОШЕННЯ

15 листопада 2018 року  о 9:00 в центральній бібліотеці Полонської МР ОТГ відбудеться заняття школи бібліотечної інноватики "Мерчендайзинг у бібліотеці або як полегшити вибір книг читачу"


ВІДБУВСЯ СЕМІНАР

         11 жовтня 2018 року в центральній бібліотеці відбувся семінар бібліотечних працівників Полонської ОТГ на тему «Сучасні технології залучення до читання».

         В ході семінару обговорювалися причини, які пригнічують процес читання, визначились із завданням сучасних бібліотек щодо покращання читання, велася дискусія про те, яким чином можна використовувати сучасні технології для запровадження нових нетрадиційних форм і засобів просування книги та читання. В процесі дискусії дійшли висновку, що важливо не протиставляти, а поєднувати книжкову культуру і можливості комп’ютерних технологій.


ОГОЛОШЕННЯ

11 жовтня 2018 року в центральній бібліотеці Полонської МР ОТГ відбудеться семінар бібліотечних працівників Полонської ОТГ на тему «Сучасні технології залучення до читання».


ПРОВЕДЕНО СЕМІНАР

6 вересня 2018 року в центральній бібліотеці Полонської МР ОТГ проведено семінар для бібліотечних працівників на тему: "Професійна культура та етикет бібліотечного працівника". Працівниками центральної бібліотеки та бібліотеки для дітей надано консультації:"Основні аспекти професійної культури працівника", "Культура бібліотечного обслуговування, морально-етичний аспект", "Професійна культура та етикет бібліотекаря у спілкуванні з користувачами-дітьми".

У ході семінару відбулося засідання круглого столу "Бібліотекар і читач: спілкування, взаєморозуміння, співпраця". Дискутували на теми: "Імідж бібліотеки та бібліотекаря", "Який же він, сучасний бібліотекар-професіонал?", "Вирішення конфліктних ситуацій в бібліотеці".

З метою виявлення професійної орієнтації, поглядів, переконань і потреб бібліотечних спеціалістів проведено анкетування.  По завершенню відбулося підведення підсумків.


ОГОЛОШЕННЯ

6 вересня 2018 року в центральній бібліотеці Полонської МР ОТГ відбудеться семінар для бібліотечних працівників на тему: "Професійна культура та етикет бібліотечного працівника"


Результати І етапу обласного конкурсу "Успішна бібліотека- дієва громада"

З 20 червня по 1 серпня 2018р. на базі центральної бібліотеки Полонської МР ОТГ проходив І етап обласного конкурсу "Успішна бібліотека- дієва громада".  У конкурсі взяли участь 11 бібліотек. Переможницею стала Новоселицька сільська бібліотека-філія, завідуюча бібліотекою Л.А.Голота.


ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

До вашої уваги

Положення про обласний конкурс "Лідер читання" ЗАВАНТАЖИТИ

Положення про обласний конкурс сільських бібліотек  «Успішна бібліотека – дієва громада» ЗАВАНТАЖИТИ


ЦИКЛ ЗАНЯТЬ З ОСНОВ КОМП'ЮТЕРНОЇ ГРАМОТНОСТІ

В період з 17 травня по 15 червня 2018 року  проведено цикл індивідуальних занять з підвищення  рівня комп’ютерної  грамотності для працівників центральної бібліотеки та бібліотеки для дітей Полонської МР ОТГ. Учасники поглибили знання щодо роботи з текстовими, табличними, відео та графічними редакторами.

 


 Методдень

 Методдень на тему «Проблеми і досвід обслуговування людей з інвалідністю»

31 травня 2018 року  в читальній залі Полонської ЦБ відбувся методдень на тему «Проблеми і досвід обслуговування людей з інвалідністю» для працівників бібліотек-філій Полонського району. Учасники методдня прослухали загальні рекомендації щодо етикету спілкування з людьми з інвалідністю. Запрошені на методдень завідувач психолого-медико-педагогічної консультації відділу освіти, молоді та спорту ВК Полонської МР ОТГ Кондратюк Л.І. та лікар соціальної служби управління соціального захисту населення Іванус В.Й. допомогли бібліотекарям налагоджувати контакти та уникати незручностей та непорозумінь у спілкуванні з людьми з інвалідністю. З поняттям універсального дизайну та його 7 принципами ознайомила присутніх директор Полонської ЦБ Гордійчук І.М.  Особливості роботи та проблеми бібліотек по обслуговуванню людей з інвалідністю презентувала завідуюча методичним відділом Полонської ЦБ Вальчук Н.С.  Завідуюча Полонською бібліотекою для дітей Солодка Н.П. підготувала виступ: "Творити добро сьогодні і зараз: в зоні уваги діти з інвалідністю". З досвідом роботи бібліотек з обслуговування людей з інвалідністю учасників ознайомила бібліограф з е-ресурсів Кукушкіна Т.В. На закінчення методдня учасники отримали завдання адаптувати роботу бібліотек та приміщень відповідно до потреб людей з інвалідністю. 


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги ! 31 травня 2018 року о 09:00 в читальній залі Полонської ЦБ відбудеться методдень «Проблеми і досвід обслуговування людей з інвалідністю»  .


Школа бібліотечної інноватики

3 травня 2018р. в центральній бібліотеці Полонської  міської ради ОТГ відбулося заняття Школи бібліотечної інноватики «Сучасна бібліотека і користувач&ra