ПУНКТ ДОСТУПУ ГРОМАДЯН ДО ОФІЦІЙНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Завітайте на блог Української бібліотечної асоціації
 
Українська Бібліотечна Асоціація  з 2009 року  впроваджує прект  ПСП II  по створенню пунктів доступу громадян до інформації  органів державної влади у бібліотеках України.   
     Мережа Пунктів доступу громадян (ПДГ) започаткована Українською бібліотечною Асоціацією у червні 2009 року в рамках гранту Програми сприяння Парламенту України II (ПСП II) за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID); діяльність Мережі ПДГ координується УБА у партнерстві з ПСП II.
       Пункти Доступу Громадян - це офіційні Центри, відкриті у бібліотеках України, де громадяни мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес.
     Проект Програми сприяння Парламенту II "Створення Мережі Пунктів Доступу Громадян до інформації органів державної влади" впроваджується у тісній співпраці з українським партнером - Українською бібліотечною Організацією.
        Етапи реалізації Першої фази Проекту (травень 2009 - березень 2010):
  • проведення Фокус-семінару "Інформація органів влади для громадян у публічній бібліотеці: пошук, доступ, консультування" на базі Національної Парламентської бібліотеки України (червень 2009);
  • прведення 6-ти регіональних тренінгів, з охопленням усіх регіонів України, для працівників районних (міських) публічних бібліотек (грудень 2009 - березень 2010);
  • Створення Пунктів Доступу Громадян до офіційної інформації у бібліотеках, які брали участь у тренінгах.
     В рамках реалізації Другої фази проекту (травень 2010 - лютий 2011). Мережа ПДГ розширюється завдяки залученню бібліотек, які отримали комп'ютери як переможці Програми "Бібліоміст".
    Третя фаза Проекту (лютий 2012-вересень 2012) передбачає оптимізацію Мережі ПДГ та її подальше розширення завдяки залученню як бібліотек-переможців Програми "Бібліоміст", так і освітянських бібліотек. Метою Третьої Фази Проекту є сприяння розбудові правового суспільства, створення умов доступності та прозорості рішень влади для громадськості шляхом розбудови Мережі пунктів доступу громадян (ПДГ) до офіційної інформації у бібліотеках України.
     У серпні 2011 року Полонська центральна районна бібліотека приєдналася до Всеукраїнської Мережі пунктів доступу громадян (Мережа ПДГ) до інформації органів державної влади.
 
 
            
 
 
          До ВАШОЇ уваги!!!

        Підготовка та видання інформаційної збірки "Право власності на майно"

        В рамках проведення інформаційної кампанії, для мешканців сільських громад, які  планують самостійно вирішувати свої питання з захисту права власності на нерухоме майно, спеціалістами консультаційного Центру розроблено інформаційні брошури присвячені опису ситуації з власністю мешканців житлових будинків та процедур відновлення порушенного права на майно.

 

      Брошура містить роз'яснення щодо процедури реєстрації права власності, витяги із законодавчих та нормативних актів України. В якості додатків в брошурі розміщено зразків документів, необхідних для судового захисту порушеного права.
          Завантажити: Брошура "Захист права власності".

 

      Законодавство
      Закон України "Про безоплатну правову допомогу”
      Закон України "Про державний земельний кадастр”
      Закон України "Про волонтерську діяльність” 
     

    Рекомендуємо
     
ПУБЛІКАЦІЇ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ – 2012 РІК:

      ПУБЛІКАЦІЇ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЙ УКРАЇНИ - 2013 РІК

      ПУБЛІКАЦІЇ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЙ УКРАЇНИ - 2014 РІК


    Пропонуємо Вашій увазі цікавий та корисний ресурс: веб-сайт «Національний Центр електронного урядування»
     Діяльність Центру
    Центр створено як структурний підрозділ Державного підприємства "Державний центр інформаційних ресурсів України".
    Метою створення Центру стало забезпечення координаційно-організаційної, дослідницької, експертної, технологічної, навчально-методичної, консультативної, просвітницької підтримки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, бізнесу і громадських організацій із впровадження та застосування технологій електронного урядування. 
   
    Звертаємо Вашу увагу на Розділ сайту:Проекти е-урядування підрозділ Громадські об’єднання
    Наступні громадські організації займаються розбудовою технологій електронного урядування та електронної демократії в Україні:
   1) Міжнародний фонд «Відродження»
    Програма «Посилення впливу громадянського суспільства»
    2) Громадська організація «Центр ініціатив у електронному урядуванні»
    Діяльність громадської організації «Центр ініціатив у електронному урядуванні»
     3) Регіональний центр розвитку е-урядування в Автономній Республіці Крим.
   Діяльність Регіонального центру розвитку е-урядування в Автономній Республіці Крим

    Пропонуємо Вашій увазі ознайомитись з наповненням сайту Проекту USAID «АгроІнвест»
    Проект USAID АгроІнвест – проект технічної допомоги, що фінансується Американським агентством з міжнародного розвитку (USAID) і впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. Проект працюватиме в Україні протягом 5 років (з 2011 по 2016 рр.). Метою проекту є сприяння розвитку сільського господарства України та підвищення конкурентоспроможності агробізнесу незалежно від організаційно-правової форми та масштабів виробництва. Крім того проект ставить за мету сприяти зміцненню експортного потенціалу України як учасниці глобальної ініціативи з забезпечення продовольчої безпеки. Проект також покликаний допомогти українським селянам краще розуміти та захищати свої права на землю і продумано розпоряджатися своєю власністю для зміцнення добробуту своїх сімей та України в цілому.
    Проект USAID АгроІнвест працює в трьох напрямах:
    
Підтримка стабільного законодавчого середовища, яке сприятиме розвитку ринкової економіки
     Стимулювання доступу аграріїв до фінансування
     Сприяння розвитку ринкової інфраструктури для малих і середніх виробників
 
     Пропонуємо Вашій увазі Вісник Проекту USAID АгроІнвест за вересень 2013 року.
                                               Вісник Проекту USAID Агроінвест за жовтень 2013 року
                                               Вісник Проекту USAID Агроінвест за листопад 2013 року 
                                               Вісник Проекту USAID АгроІнвест за грудень 2013 року

     Представляємо Вашій увазі нормативно-правові документи,що регулюють відносини суб'єктів громадсько-політичного життя, які ви можете переглянути тут.