БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ С.ВЕЛИКА БЕРЕЗНА
 
Історія В.Березнянської бібліотеки-філіалу бере початок у 20-х роках минулого століття. В 1924 році була організована хата-читальня, яка проводила культурно-освітню роботу серед молоді та незаможних селян. В 1925-1926 роках при хаті-читальні діяли драматичні гуртки, зав.хатою-читальнею був Дзюбчик Юхим Герасимович.
В 1928 році було збудоване приміщення клубу. При клубі була організована бібліотека. В 1939 році нараховувалось близько 600 книг. Завідуючий клубом очолював на той час і бібліотеку.
В 1952 році бібліотека перейшла в новозбудоване приміщення контори  колгоспу. Вона була розташована в залі засідань правління колгоспу. Книги були в книжкових шафах. З 1952 по 1957 рік в бібліотеці працювала Іщук Ліда Іванівна. За фахом вчителька. Вдень працювала в школі, а у вечірній час в бібліотеці. В 1957 році в бібліотеці було 1700 книг і 126 читачів. З 1957 до 1961 року завідуючою бібліотекою призначена Марчук Марія Митрофанівна, яка була направлена в село В.Березна після закінчення Кам’янець-Подільського культосвітнього училища. В 1959 році бібліотека була реформована з приклубної в сільську. Нові книги надходили з районної бібліотеки.
З 1961 по 1963 рік зав бібліотекою працювала Марчук О.А.
З 23 жовтня 1963 року по 31 липня 2004 року завідуючою бібліотекою працювала Кичун Євгенія Максимівна.
В 1976 році бібліотека перейшла в приміщення будинку культури, який був побудований в 1961 році. В бібліотеці велась робота по пропаганді літератури на допомогу виробничій діяльності читачів та шкільній програмі.
З року в рік зростала кількість фонду бібліотеки, покращувалась робота з читачами.
В 1979 та 1987 роках бібліотека зайняла друге місце в районному соціалістичному змаганні, а згодом і перше. Неодноразово нагороджувалась почесними грамотами, цінними подарунками і преміями.
В 1980 році Євгенія Максимівна нагороджена Дипломом другого ступеня Міністерства культури УРСР, як переможець республіканського огляду діяльності клубних і бібліотечних установ по культурному обслуговуванню трудівників села.
В 1984 році портрет Є.М.Кичун занесено на районну Дошку пошани, в цьому ж році її нагороджено медаллю «Ветеран праці».
В 1986 році бібліотека нагороджена грамотою обласного управління культури за активну участь в обласному огляді діяльності бібліотек назустріч ХХVII з’їзду КПРС і XXVII з’їзду Компартії України.
В зв’язку з розпадом колишнього Радянського Союзу в середині 1991 року село ввійшло в смугу кризового стану суспільства. Соціально-економічні та політичні реформи в суспільстві, стрімкий розвиток у глобальному масштабі інформаційних та телекомунікаційних технологій призвели до зміни соціальної ролі бібліотеки. Бібліотека стала орієнтуватися на потреби користувачів, відшуковувати своє місце на ринку послуг.
         З 2004 року бібліотеку очолює Карп’юк Валентина Іванівна.
Новим орієнтиром для В.Березнянської сільської бібліотеки стає створення бібліотеки сімейного читання – це не віяння моди, а необхідність сьогоднішнього дня. З 2010 року бібліотека працює за тематичною програмою «Читаємо всією сім’єю», в рамках якої виділяються сімейні формуляри і особлива увага надається поглибленій роботі з родинами по вихованню культурних відносин в сім’ї,  знайомство з основами  правових, медичних, естетичних знань, організація дозвілля.
Для сімейного читання література виставлена на розгорнутій книжковій виставці «Сім’я. Дім. Побут. Дозвілля».
В бібліотеці діє дитячий клуб «Юний книголюб». Учасники клубу приймають участь в обласних конкурсах «Кобзарики», «Найкращий читач року», тижні дитячої книги.
В 2012 році фонд бібліотеки нараховував 13214 примірників, читачів- 517, з них дітей – 151, книговидача – 10459.
Робота бібліотеки в нинішній час спрямована на масове залучення читачів до багатств книжкових фондів, поглиблення вивчення історії краю, патріотичне виховання молоді.