Вітаємо на сторінці методично-бібліографічного відділу "Бібліомаяк"!

До Вашої уваги фахова інформація, висвітлення досвіду бібліотек Полонщини, бібліообмін кращими творчими знахідками. Сподіваємось, що наша сторінка стане  помічником у Вашій діяльності


  7 квітня 2023 року центральною бібліотекою Полонської міської ради проведено онлайн-заняття "Оновлені форми звітності про діяльність бібліотек" (ZOOM).

Бібліотечні фахівці ознайомились з нововведенними змінами в обліковій формі звітності про діяльність бібліотек - 6 НК та стратегією розвитку читання на період до 2032 року "Читання як життєва стратегія".

 


УВАГА! КОНКУРС!

          Реклама органічно ввійшла в діяльність кожної бібліотеки, її користувачів, та віддзеркалює не тільки інформаційні ресурси, але й можливості, технології, а також безпосередньо створює імідж в бібліотечній установі та її працівникам.

          Бібліотечна реклама повинна привернути увагу до послуг бібліотеки та її інтелектуальної продукції, зацікавити користувачів і переконати їх скористатись рекламованою послугою, стимулювати використання бібліотечних послуг. Тільки така реклама може забезпечити довіру населення до бібліотеки, слугуватиме засобом управління рішеннями користувачів.

          Кожен бібліотечний працівник може  розповісти про свою бібліотеку, про її послуги, використовуючи для цього різні форми та методи. Це  буклети, листівки, закладки, пам’ятки, путівники, портфоліо і, звичайно слайдові та відео презентації.

          Центральна бібліотека Полонської міської ради оголошує конкурс серед сільських книгозбірень на кращу рекламу  бібліотеки «Повідомте про свою бібліотеку!».

          Мета та завдання конкурсу:

 • активізація творчості бібліотечних працівників;
 • підняття іміджу бібліотек через рекламну продукцію;
 • пошук нових, неординарних та ефективних форм пропаганди бібліотек;
 • створення умов для обміну креативними ідеями, втілення цікавих рекламних проєктів і професійного зростання у галузі реклами бібліотеки;
 • виявлення та підтримка творчо працюючих бібліотекарів, організація широкої демонстрації їх досягнень, популяризація та поширення їх досвіду;
 • привернення уваги громадськості, органів влади до потреб публічних бібліотек;
 • підвищення престижу та соціального статусу бібліотечної професії.

Учасники конкурсу:

 • до участі у конкурсі запрошуються  бібліотекарі Полонської ТГ;
 • конкурсні матеріали подаються за адресою:

30501 м.Полонне

вул.Лесі Українки, 95

Центральна бібліотека

електронна адреса:

рolonne-crb@ukr.net

Конкурсні вимоги:

 • час проведення – квітень-червень 2023 року;
 • учасники конкурсу подають матеріали на розгляд до 20 червня 2023 року в довільній формі, обсяг -  необмежений;
 • головними критеріями оцінки конкурсних робіт будуть: винахідливість, актуальність, корисність, престижність, естетичне оформлення;
 • кращі роботи будуть представлені до Всеукраїнського дня бібліотек.

   30 березня 2023 року в ЦБ для бібліотекарів філій відбувся семінар на тему "Краєзнавство в сучасній бібліотеці як важливий елемент формування духовності та патріотичного виховання користувачів."  В ході семінару визначились з роллю бібліотек в системі краєзнавства; вивчались питання краєзновчої діяльності бібліотек; особливості формування та комплектування краєзнавчого фонду; формування інформаційних ресурсів краєзнавчої тематики; удосконалення довідково-бібліографічного та інформаційного ослуговування користувачів з питань краєзнавства та роль краєзнавчої роботи бібліотек в системі формування духовності та патріотичного виховання користувачів. Підготовлено та видано методичні поради "Краєзнавча робота: реалії та нові підходи" бібліотекарям філій Полонської ТГ.

   Досвідом роботи за програмою діяльності краєзнавчої тематики поділилась завідувачка філії с.Котелянка.

   Проведено тренінг "Створення віртуальної книжкової виставки по краєзнавству".

 


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги! 30 березня 2023 року о 9:00 відбудеться семінар на тему "Краєзнавство в сучасній бібліотеці як важливий елемент формування духовності та патріотичного виховання користувачів".

Явка обов'язкова!


    Що таке поняття "айдентика",  "ребрендинг" та їх складові, та як це стосується бібліотек; як створити фірмовий стиль - обговорили на занятті Школи бібліотечної інноватики "Візуальна айдентика: створюємо фірмовий стиль", яке відбулося 9 березня 2023 року.

   Обговорили питання комунікацій з користувачем, створення іміджу бібліотек в інтернеті.

   Визначили основні помилки при створенні та веденні сторінок у соціальних мережах.

   Результат навчань - створені логотипи, обкладинки та слогани для сторінок у соціальних мережах.

 

 


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги! 9 березня 2023 року о 9:00 відбудеться заняття Школи бібліотечної інноватики "Візуальна айдентика: створюємо фірмовий стиль".

Явка обов'язкова!


   16 лютого 2023 року  відбувся методичний день "Нестаціонарні форми бібліотечного обслуговування населення ТГ".

  Учасники методичного дня ознайомились з історією впровадження нестаціонарного бібліотечного обслуговування в Україні, його традиційними та інноваційними формами, веденням обліку роботи. Вирішувались організаційні питання роботи пунктів книговидачі в Полонській ТГ.

   Для активізації волонтерської роботи нестаціонарного обслуговування підготовлено буклет "Пам'ятка книгоноші".

     

 

 


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги! 16 лютого 2023 року о 9:00 відбудеться методдень "Нестаціонарні форми бібліотечного обслуговування населення ТГ".

Явка обов'язкова!


   

   26 січня 2023 року в ЦБ відбувся методдень "Професійні здобутки 2022. Бібліотечні можливості 2023 року".

   У ході методдня підведено підсумки діяльності бібліотек ТГ  та проаналізовано основні факти та події в бібліотечному житті  2022 року.

  Учасники заходу визначились з пріоритетами діяльності  та поділились своїми творчими планами на 2023 рік.

 

 

 


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги! 26 січня 2023 року о 9:00 відбудеться методдень "Професійні здобутки 2022р. Бібліотечні можливості 2023р."


   8 грудня 2022 року в ЦБ Полонської ТГ відбувся семінар-тренінг на тему "Рекламна діяльність бібліотек з використанням онлайн сервісів" (Школа бібліотечної інноватики "Сучасна бібліотека і користувач"). В ході семінару вивчались питання рекламної діяльності бібліотек, різновидності друкованої реклами, інтернет реклами бібліотек із застосуванням онлайн-сервісів.

  Проведено тренінг "Створення реклами бібліотеки за допомогою онлайн інструменту для графічного дизайну "Vista Create".

 

 


ОГОЛОШЕННЯ

8.12.22р. о 9.30 год. відбудеться семінар-тренінг на тему "Рекламна діяльність бібліотек з використанням онлайн сервісів" (Школа бібліотечної інноватики "Сучасна бібліотека і користувач").

Явка обов'язкова!


   29 вересня 2022 року відбувся конкурс професійної майстерності "Кращий бібліотекар 2022 року" серед бібліотекарів Полонської ТГ. Учасниці заходу проявили свою креативність, начитаність, професійність та кмітливість. Переможницею стала завідувачка філієї с.Роговичі Олена Руда. 

 


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги!

29 вересня 2022 року о 9.00 в ЦБ відбудеться конкурс професійної майстерності "Кращий бібліотекар 2022 року" серед бібліотекарів Полонської ТГ. Запрошуємо до участі у конкурсі!


   18 серпня 2022 року відбулося заняття школи бібліотечної інноватики "Сучасна бібліотека і користувач" на тему "Діяльність бібліотекаря з популяризації мобільних додатків та їх використання користувачами". Бібліотекарі ознайомились з корисними додатками для користувачів та бібліотекарів. Під час проведення практичного заняття закріпили пройдений матеріал та отримали домашнє завдання з використання затосунку Inshot.

 

 

 


   4 серпня 2022 року в ЦБ Полонської МР ТГ відбулося заняття Школи професійного розвитку по роботі з користувачами дітьми на тему "Трансформація бібліотечних послуг для сучасних дітей" на платформі ZOOM.

    Слухачі познайомились з інноваційними та традиційними послугами в роботі бібліотек для користувачів дітей, особливостями розстановки книжкового фонду, заходами з виховання культури читання та формування бібліотечно-бібліографічної грамотності, освітніми серіалами для дітей на платформі "Дія. Цифрова освіта".

 


ОГОЛОШЕННЯ!

Шановні колеги! 4 серпня 2022 року о 10:00 відбудеться заняття Школи професійної розвитку по роботі зкористувачами дітьми на тему "Трансформація бібліотечних послуг для сучасних дітей" на платформі ZOOM.

Підключитись до конференції Zoom

https://us05web.zoom.us/j/87979240842?pwd=eVhMSGhscEJJcURmMjdsN3R0L3VzQT09

Ідентифікатор конференції: 879 7924 0842

Код доступу: 7WHx5u


   14 липня 2022 року в ЦБ Полонської МР ТГ відбулося заняття Школи бібліотекаря початківця на тему «Робота бібліотек над оновленням бібліотечно-інформаційного ресурсу».

   В ході заняття акцентувалась увага на основні завдання та зміст роботи бібліотек над оновленням бібліотечно-інформаційного ресурсу. Учасники школи мали можливість ознайомитись з організацією бібліотечного  простору та зонуванням бібліотек, організацією книжкового фонду та виставок, отримали консультації з популяризації мобільних додатків та використання їх користувачами. Проведено практичне заняття "Встановлення застосунку inShot та практичне використання в роботі бібліотекаря".

  На завершення учасники отримали домашнє завдання.

 

 


ОГОЛОШЕННЯ!

Шановні колеги!

14 липня 2022 року о 10:00 відбудеться заняття Школи бібліотекаря початківця на тему

"Робота бібліотек над оновленням бібліотечно-інформаційного ресурсу".


   14 червня 2022 року в ЦБ Полонської МР ТГ відбулося засідання фокус-групи бібліотечних фахівців Полонщини «Робота бібліотек по вдосконаленню цифрової грамотності населення» на платформі ZOOM. Обговорювались питання розвитку бібліотек як хабів цифрової освіти; поліпшення цифрової грамотності населення Полонської ТГ; онлайнові послуги для мешканців громади; онлайн сервіси державних послуг для ВПО.

  Відбулося практичне заняття "Встановлення застосунку Дія" та обмін досвідом між бібліотекарями ТГ з удосконалення цифрової грамотності.

 

 

 

 

 


ОГОЛОШЕННЯ!

Шановні колеги! 14 червня 2022 року о 10:00 відбудеться засідання фокус групи «Робота бібліотек по вдосконаленню цифрової грамотності населення»

на платформі ZOOM.

Підключитись до конференції Zoom

https://us05web.zoom.us/j/87979240842?pwd=eVhMSGhscEJJcURmMjdsN3R0L3VzQT09

Ідентифікатор конференції: 879 7924 0842

Код доступу: 7WHx5u