Полонська центральна бібліотека прийняла участь у конкурсі проектів “Підтримка ініціатив із застосування принципів універсального дизайну та доступності”, проведеного в рамках Спільної Програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні», що впроваджується Програмою розвитку ООН у співпраці з Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Міжнародною організацією праці (МОП).

За результатами конкурсного відбору Полонська центральна бібліотека увійшла в десятку переможців з проектом «Доступна бібліотека» Відділу культури та туризму виконавчого комітету Полонської міської ради Хмельницької області.

Ідея проекту полягає у забезпеченні доступу до знань, інформації, комунікації та дозвілля для людей з порушенням зору та інших маломобільних груп через обладнання бібліотеки, а також у розробці моделі доступної бібліотеки. У рамках проекту на базі Полонської центральної бібліотеки розпочато створення тифлостудії «Окуляр».

 

 

thumbnail

Що таке універсальний дизайн?

Універсальний дизайн або «дизайн для всіх» – концепція, що передбачає проектування продукції та середовища таким чином, щоб ними могли були користуватися найбільш широке коло людей. Універсальний дизайн набуває все більшої актуальності у світі, особливо в умовах зростаючого числа літніх людей у ​​багатьох країнах.


Тренінг з універсального дизайну та доступності

24 квітня 2018 року Полонську центральну бібліотеку відвідали представники Спільної Програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні» з метою проведення тренінгу з універсального дизайну та доступності для працівників бібліотеки.  Менеджер проектів ПРООН Олена Іванова презентувала матеріал «Універсальний дизайн в бібліотеках». Керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області, радник Рівненського міського голови, бібліотекар, тренер-консультант інтернет-центру «Окуляр» Поліщук Петро поділився досвідом з обслуговування людей з інвалідністю у Рівненській обласній науковій бібліотеці.  Свєт Євгеній Олександрович – експерт ВГО НАІУ з питань створення безбар’єрного середовища провів аудит та надав рекомендації щодо реалізації проекту.


Перші кроки до створення тифлостудії

На базі центральної бібліотеки проводять свої зустрічі члени УТОС, активні та допитливі громадяни, до послуг яких в бібліотеці не було необхідних ресурсів.

Наразі бібліотека перемогла в конкурсі «Ініціативи із застосуванням принципів універсального дизайну та доступності» і розпочинає створення тифлостудії «Окуляр».

Вже зроблено перші кроки по реалізації цього проекту – розподіл обов’яків між учасниками проекту, проведено анкетування з інвалідністю по зору та визначено місце розташування тифлостудії.