ЦЕНТР РЕГІОНАЛЬНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

        При читальному залі Полонської ЦБ з 2002 року діє Центр регіональної інформації, який забезпечує здійснення громадянами їхнього права на отримання інформації.

        Основні завдання центру:

        - організація інформаційного обслуговування органів місцевої влади і місцевого самоврядування з загальнодержавних і регіональних питань;

        - формування спеціалізованого фонду законодавчих нормативних документів, офіційних текстів обласних і районних органів влади з проблем місцевого самоврядування створення умов для вільного доступу населення до інформаційних ресурсів місцевого самоврядування;

        - законодавчих, нормативних, статистичних, економічних, аналітичних, соціологічних та інших матеріалів;

        - вивчення інформаційних потреб населення регіону, приведення бібліотечних послуг у відповідність з ними.

        Основна інформація для користувачів представлена в куточку «Центр регіональної інформації» , де зібрано матеріали  про створення та формування громад:  рішення Хмельницької обласної ради від 13 серпня 2015 року № 16-33/2015 «Про утворення Полонської міської об'єднаної територіальної громади і призначення перших місцевих виборів депутатів Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади та Полонського міського голови», перелік громад, перспективний план територіальних громад у Хмельницькій області), основні дані про Полонську міську об'єднану територіальну громаду:

            СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ПОЛОНСЬКОЇ ОТГ

            ІСТОРІЯ МІСТА ТА ГРОМАДИ

            КАРТКА ГРОМАДИ

            РІШЕННЯ СЕСІЙ

 КЕРІВНИЦТВО

 ПРОГРАМИ

  ТА ІН.

У рамках центру регіональної інформації сформовані фонди: офіційних видань органів місцевого самоврядування, опублікованих документів (статистична інформація про стан економіки, екології, здоров'я, освіти, культури та інших напрямків), неопублікованих видань. За темами створено тематичні папки, в яких розміщується інформація.

ПАПКИ-НАКОПИЧУВАЧІ

Виконавчий комітет Полонської міської ради ОТГ

Полонський районний відділ державної виконавчої служби

Історія міста Полонне

Видатні люди краю

Герої радянського союзу

Кавалер трьох орденів слави

Герої соціалістичної праці

Лауреати державної премії України в галузі науки і техніки

Лауреати премій

Заслужені працівники України

Відділ культури та туризму Виконавчого комітету Полонської міської ради ОТГ

Охорона здоров’я, робота закладів охорони здоров’я району

Відділ освіти, молоді та спорту ВК Полонської міської ради ОТГ

Полонська районна служба Хмельницького обласного центру зайнятості

Полонщина туристична

Укрпошта

Нова Пошта

Територіальний центр надання соціальних послуг

Пенсійне забезпечення і соціальний захист населення

Бюджет району

Економічний стан району і заходи щодо його захисту.

Полонське відділення Славутської ОДПІ

Безоплатна правова допомога

ЦНАП

 До центру регіональної інформації входять наступні тематичні розділи:

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ авдяки участі в проекті «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) центральна бібліотека отримала матеріали для оформлення інформаційної виставки). На виставці представлені інформаційні листівки «Адміністративні послуги ОТГ», «Структура та повноваження органів ОТГ», «Загальноосвітні навчальні заклади в ОТГ», «Заклади культури та дозвілля в ОТГ», «Дороги (ремонт та будівництво) в ОТГ», практичний посібник «Формування спроможних територіальних громад»,  які дають уявлення про процес децентралізації в Україні.

Відповідно до поданої заявки, Полонська ЦБ отримала нове надходження щодо питань децентралізації та врядування від DESPRO (швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні”, який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва (ШБС/SDC) та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку (Skat))

Видання на тему «Децентралізація та врядування» розроблені DESPRO у співпраці з експертами провідних «мозкових центрів» країни – Національної академії державного управління при Президентові України, Центру політико-правових реформ, Інституту соціології НАН України, Інституту громадянського суспільства та ін.

Мета видань «Децентралізація та врядування» – запропонувати комплекс посібників для використання у системі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у галузі «Державне управління», їх самоосвіти, практики врядування та навчання тренерів. 

Запрошуємо усіх бажаючих завітати до центральної бібліотеки, та ознайомитись з новими надходженнями.

МАЙСТЕРНЯ Е-УРЯДУВАННЯ - інформаційні листівки, флаєри, інформаційно-вебліографічний список «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування», папка-накопичувач "Досвід впровадження е-урядування в Полонській ЦБ" та інформаційні стенд "Структура органів влади в Україні", з якими може ознайомитись кожен бажаючий;     

ПУНКТ ДОСТУПУ ГРОМАДЯН ДО ОФІЦІЙНОЇ ІНФОРМАЦІЇ - друковані документи розсилки УБА, буклети та реклами за даною темою, законодавчі матеріали .   

 Бібліотека виконує основну роль у накопиченні, збереженні та розповсюдженні інформації наявної як у друкованих джерелах, так  і на інших носіях.

 Забезпечення вільного доступу до інформації і реалізація прав людини на її одержання - одне із найважливіших функцій сучасної бібліотеки. Тому одним із пріоритетних напрямків роботи Полонської ЦБ є взаємодія з державними органами влади та органами місцевого самоврядування, надання вільного доступу населення до інформаційних ресурсів.


Каталог офіційних статистичних видань Хмельницької області


Офіційні матеріали обласних та районних програм 

Програми регіонального розвитку Хмельницької області

Цільові програми регіонального розвитку, що знаходяться на контролі обласної ради VII скликання та відомості про хід їх виконання 

Тексти цільових Програм, що знаходяться на контролі обласної ради

Програма соціально-економічного та культурного розвитку області


Законодавчі та нормативні документи

Нове з питань законодавства України

Постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України