Запрошуємо Вас на сторінку "Книжкова мозаїка" створену відділом обслуговування.

Основна наша мета - перетворити відвідувачів сторінки у відвідувачів бібліотеки та користувачів її послуг.

На вас чекає інформація, анотації, відгуки на книги нашої книгозбірні.

Сподіваємось на активну взаємодію з аудиторією та чекаємо шанувальників друкованого слова в бібліотеці


  Зупиніться...Поставте на паузу щоденну метушню, вирвіться з її тенет і зазирніть до кафе на краю світу. Розгорніть меню й придивіться уважніше до останньої сторінки.

   Прочитавши цю книгу ви запалите вогонь у душі, усвідомите, що цінне, а що - марнота.

   Книга "Кафе на краю світу"" - зворушує, спонукає, просвітлює, вона прониклива"...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   "ДОЦЯ" є документальною книгою настільки, наскільки це можливо для художнього твору.

   Читаючи цю книгу Ви будете і сміятись, і плакати, будете співпереживати з героями роману.

   Саме тут героїня втрачає родину, дім, роботу, ілюзії - і саме тут зібрала уламки життя заново, віднайшла нову опору.

   Ця книга назавжди змінила того, хто її написав і змінить кожного, хто її прочитає.

   Книга написана душею.

 

 

 

 

 

 

 

 


Володимир Лис - відомий український журналіст,прозаїк,драматург. Його називають справжнім народнимписьменником,у якого міцно переплетені історія і сучасність. 

Обітниця-це символічна назва вулиці. Долі мешканців вулиці переплітаються в тугий вузол,де є свої драми,давні і теперішні почуття. Вулиця "Обітниця" постає,як маленька модель сучасного світу,сповненого тривог і надії. Книгу придбано завдяки УІК.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


     Роман Юлії Ілюхи "Східний синдром"на який ми так довго чекали, повертає нас до початків російсько-української війни. Вони ніколи не зустрілися б якби не війна на Донбасі. Гарячий вересень 2014 року звів разом адвоката Васю, айтішника Макса та росіянку Таню, що втекла від чоловіка садиста. У кожного власна історія болючих втрат, яка штовхнула їх у бліндаж. У цій книзі немає батальних сцен і кривавих подробиць. Це оповідь про звичайних людей, які повернулися з війни тілом, не повернувшись душею. Книга надійшла від Українського Інституту Книги за Державною програмою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   Пропонуємо Вашій увазі роман американського письменника Даніела Кіза "Квіти для Елджернона".

   Доступний і легкий у своєму викладені водночас ні на хвилину не дає розслабитися, тому що читач має робити власний аналіз над сенсом життя і взаєминами між людьми. І в кінці автор не робить висновку, адже кожен має його зробити свій...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   Безмежна доброта – рідке явище. Доброті природа відпустила місця – лише як виняток з її правил.

  «Роман про добру людину» автор Андрієвська Е. було написано у 1964-1968 р.

   У своєму романі автор доводить, що доброю людиною можна бути, навіть маючи звичайні людські вади. Е.Андрієвська різко засуджує притиски української мови і культури, неприйняття національної ідентичності українців міжнародним співтовариством того часу.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    Микола Мачківський знаний в Україні та за її межами поет, автор двох десятків збірок.

    Зі сторінок нової книги "Древо триєдине" постають всесвітньовідомі майстри пера - Микола Бажан, Павло Загребельний, Олесь Гончар, Ліна Костенко. Автор цікаво і зворушливо розповідає про творче середовище Хмельниччини, в якому він пізнавав ази літературного навчання.

 

 

 

 

 

 

 

 


   Наталія Гурницька "Багряний колір вічності"

   Ірена - юна наївна гімназистка. Доля дарує їй трагічне кохання, яке вривається в її спокійне життя вихором перших глибоких почуттів, сильних емоцій та чуттєвих насолод.

   Яку ціну доведеться заплатити дівчині за своє щастя? Чи зуміє вона вистояти, не зламатися і вберегти в собі світло добра й любові?

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   Книга Миколи Сумишина "Відблиски пекла" - скорботна посвята усім матерям, котрі втратили синів у безглуздій гібридній війні на Сході України.

    Повісті та новели подільського автора про героїку захисників України та вічну скорботу і розлуку матерів і дружин. На сторінках книги - життєві долі наших сучасників перерізані кривавою борозною війни.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    Вікторія Гранецька "Щасливий"

    Цей роман насамперед - історія любові. Безмежної любові до чоловіка, дітей власного міста, Бога та країни.

   Українська дівчина та азейбаржанський хлопець - мусульманин, вихованець з Нагорного Карабаху. І непрохане кохання - таке, що перехоплює подих, унеможливлює життя один без одного.

   На сторінках цієї книги - реальна історія боротьби молодої сім'ї за життя власної дитини, за своє право бути разом. Ніхто не приходить  у цей світ випадково. Кожен має право на життя. Право бути щасливим...

 

 

 

 

 

 


 

   Захоплююча драматична історія на сторінках роману С.Талан «Коли минуле спереду».

   Поліна успішна жінка. А в минулому — жах насилля, відречення від доньки, зневіра у коханні.  Їі  життя змінює зустріч з незнайомою дівчиною, в якій вона бачить знайомі і рідні риси… Страшне минуле стає сповненим надій майбутнім.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


     29 серпня ми відзначаємо День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

    Саме про таких людей розповідає в своїй книзі "Іловайськ" автор Є.Положій.

  "Іловайськ" - книга про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опинився в кінці серпня 2014 року в Іловайському котлі.

     Автор відобразив достатньо точні події новітньої історії України.

     Усі історії викладені правдиво без ілюзій, без брехні, без прикрас. Бо це війна! Війна, навіть коли вона далеко від нас, стосується кожного.

 

 

 

 

 

 

 


   Володимир Лис Діва Млинища
   Новий роман Володимира Лиса – це літопис доль жителів поліського села Загоряни з ХVII по ХХІ століття.
   Війни і революції, круті повороти історії ставлять героїв перед вибором – жити чи померти.
   А ще на сторінках книги кохання—жертовне і руйнівне, вірне і підступне, щире і надумане, красиве, як квітка і темне як осіння ніч. А над долями людей таємнича Діва Млинища , яка своєю незримою присутністю оберігає мешканців села від згубних вчинків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    Ірен Роздобудько «Зів'ялі квіти викидають»

    Молода покоївка Стефка, працюючи у притулку для самотніх акторів , стає символом миру для двох актрис, які все життя ворогували між собою.

   Зів'ялі квіти, які зберігаються в душі у вигляді жалю за минулим потрібно викидати.

   Роман І.Роздобудько – це історія двох актрис радянських часів, які покохали одного сценариста. Одна стає його дружиною, а інша забавкою. Все життя вони ворогують. І тільки наприкінці днів обидві зрозуміли що могли б бути……. 

 

 

 

 

 

 

 


 

     Для тих, хто планує поїздку до Чехії стане у пригоді українсько-російсько-чеський розмовник Говоримо чеською мовою: українсько-російсько-чеський розмовник.

    Розмовник складений з найуживаніших слів, виразів, діалогових форм, стане у пригоді тим хто збирається у  ділову поїздку чи подорож до Чеської республіки.

      Подано також основні відомості про чеську мову та правопис.

 

 

 

 

 

 

 

 


   Якщо ви вивчаєте польську мову пропонуємо Польсько-український   Українсько-польський словник.

   Понад 100 000 слів

   Словник призначений для всіх , хто вивчає польську мову, виконує переклади з польської мови  на українську та переклади з української мови на польську.   

   Словник  містить не лише загальновживані слова , а й  терміни, які вживаються в різних галузях науки і техніки.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

    Пропонуємо вашій увазі книгу Галини Вдовиченко «Пів’яблука. Інші пів’яблука».

    Це романи про долі чотирьох подруг: редактора Галини, дизайнера Ірини, коректора Марини та телеведучої  Луїзи.

   Одного разу до їх рук потрапляє дивний сувенір – дерев’яне яблуко, яке було зроблено з секретом.

   Цікава іграшка починає змінювати життя жінок, виконуючи найпотаємніші бажання кожної з них. Знахідка стане початком нових пригод, про які ви дізнаєтесь прочитавши книгу Г. Вдовиченко «Пів’яблука.  Інші пів’яблука».

 

 

 

 

 

 

 

 


   Говорун  В., Тимощук О. Антонюк Н.  Птахи Хмельниччини

   У навчальному  посібнику «Птахи Хмельниччини» у популярній формі розповідається про птахів, що мешкають у лісах, полях, поблизу водойм та поряд з людьми.. Йдеться й про птахів , які колись населяли наш край , але зникли і їх поява можлива тільки завдяки штучному розведенню. Матеріал поєднано з великою кількістю яскравих фотознімків та фактів з життя птахів.

 

 

 

 

 

 

 


    Говорун  В. Тимощук О.  Гриби Хмельниччини

    У книзі «Гриби Хмельниччини» розглянуто 162 види шапкових грибів, із них —98 видів їстівних грибів, 21 вид умовноїстівних грибів, 21 вид неїстівних грибів і 22 види отруйних грибів.

   У сезон тихого полювання, на жаль, дуже багато в останні роки трапляється отруєнь серед місцевого населення, що зумовлено низьким рівнем знань про шапкові гриби, їх різноманітність, характерні видові ознаки та властивості. Доступний стиль подачі матеріалу тут поєднано з великою кількістю яскравих фотознімків грибів, які ростуть на Хмельниччині. Особливістю навчального посібника «Гриби Хмельниччини» є й те, що його творили в якійсь мірі учасники обласного дитячого еколого-краєзнавчого конкурсу «Гриби Хмельниччини», які надсилали на конкурс фотографії шапкових грибів своєї місцевості, замітки, цікавинки, місцеві перекази і легенди про гриби, бувальщини, оповідання.