«За Україну, за її волю !!!»

( До 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників)

 День визволення України від німецько-фашистських загарбників  - це свято, яке є  близьким  серцю багатьох людей , тому що наш народ з честю пройшов через величезні страждання, які ніс фашизм мільйонам людей. Наш народ вистояв! Наш народ переміг!

 Воїни-українці зробили вагомий внесок у перемогу над нацистською Німеччиною та її союзниками.

 Українцями були маршали С. Тимошенко, Р. Малиновський, А. Єрьоменко, П. Рибалко, С. Руденко, генерали В. Герасименко, П. Жмаченко, К. Москаленко, І. Кириченко та інші. Маршали й генерали українського походження очолювали більше половини з 15 фронтів, які діяли в період боротьби з німецько-фашистськими загарбниками.

На відзнаку мужності й героїзму українського народу, який захищав свою землю від поневолювачів, почесне звання «Місто-герой» було присвоєно містам Києв, Одеса, Керч і Севастополь.  Радянськими бойовими нагородами було відзначено 2,5 млн осіб.

Закривавлений чобіт чужинця

На землю Вітчизни ступив,—

Серця наші сповнив по вінця

Священний і праведний гнів,

Бо дух вільнолюбний вкраїнця

Не стерпить наруги катів.

Сильніше гриміте, гармати,

І, полум'я, ринь із рушниць!

На бій! Ворогам не зламати

Народу вкраїнського міць .

 

 В боях кувалась перемога

        Україна в другій світовій війні : погляд з ХХІ ст. : істор. нариси : у 2 кн. / Нац. акад. наук України; Ін-т історії України. — К. : Наук. думка , 2011. — Кн. 1. — 2011. — 733 с. Кн. 2. — 2011. — 943 с.

        У виданні на основі критичного аналізу вже опублікованих матеріалів і нових масивів джерел подається сучасне бачення мобілізаційних  і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території  України, політики німецької окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників в тилу ворога, з’ясовуються долі жертв нацистських переслідувань, демографічні втрати українського народу в роки війни.

 

 


     Безсмертя. Книга Пам’яті України 1941-1945 /під.ред. І.О.Герасимова.– К.: Пошуково-видавниче агентство «Книга Пам’яті України», 2000. - 944с.:іл.

     В книзі зібрано аналітико-документальний матеріал про внесок українського народу в перемогу над фашизмом. Оприлюднено понад 300 документальних фото і кадрів кінохроніки воєнних літ. Також у виданні здійснено спробу поіменного обліку загиблих у боях в роки Великої Вітчизняної  і Другої світової війни.

 

 

 


     Друга світова війна в історичній пам’яті України. – К., 2010. – 247 с.

     Представлено  матеріали про причини, перебіг і наслідки Другої світової війни. В основу праці покладено ідею боротьби українського народу за власну державу. Окремий розділ книги присвячено бойовим операціям 1943-1944 р. по звільненню України та подано геополітичні підсумки Другої світової для світу та України.

 

 

 

 


    Вікопомний подвиг. Україна у Великій Вітчизняній війні 1941-1945. Фотоальбом. – К., 2006.—216 с.

    Мовою фотографій, плакатів та кадрів кінохроніки видання розповідає про Україну в роки Великої Вітчизняної війни.  Переважна кількість фотографій друкується вперше або друкувалася лише в роки війни на сторінках періодичних видань.

 

 

 

 


    Архіви окупації. 1941-1944 / Держ.ком.архівів України. Упоряд. Н. Маковська. – К.: Вид.дім «Києво-Могилянська академія», 2006.- 872 с.

Книга містить матеріали державних архівів областей України, так звані «окупаційні фонди», які розкривають обличчя війни й окупації (боротьбу, побут, руїну, голокост) , а також містять роздуми сучасних істориків на цю тему.

 

 

 

 


     Людний Ф.П.  Дорогами війни. – К.: Україна, 2005. - 420 с.

     У книзі зібрано спогади ветеранів війни, нариси, біографічні матеріали про бойовий і трудовий шлях фронтовиків.

 

 

 

 

 

 


     Героїчний Київ. – К., 2003, --  335 с.

     Книга присвячена незламним оборонцям і визволителям столиці України від фашистських загарбників. З рядків достовірних розповідей постає грандіозний масштаб битви за Дніпро, за славний Київ у 1941-1943 роках.

 

 

 

 


    Днепр – река героев.  / упоряд. Шелест В.Ф. -- К.: Україна, 1988. – 391 с.

    Битва за Дніпро є однією з вирішальних у Великій Вітчизняній війні. В книзі приведені імена Героїв Радянського , які отримали це високе звання за звитягу при форсуванні Дніпра на ділянках  від Смоленська до Херсону, від верхів’я до гирла Дніпра.

 

 

 

 


    Спогади-заповіти ветеранів — К., 2003. – 495 с.

    У збірнику спогадів ветерани розповідають про воєнні будні,стійкість, мужність, почуття патріотизму радянських воїнів, партизанів, які своїм життям і важкою працею здобули перемогу над ворогом.

 

 

 

 


    Ніхто не забутий, ніщо не забуте. -- К., 2011. – 856 с.

    Читачам пропонується збірник творів чотирьох авторів: В. Ольшанського, В. Бондаря, Н. Царьова та В. Дельова. Твори різножанрові і торкаються різних періодів Великої Вітчизняної війни, але їх єднає образ Воїна-Захисника, його самопожертва і героїзм у роки війни.

 

 

 

 


    Герої Радянського Союзу: Хмельницька область. Бібліографічний покажчик.—Хмельницький,2012.—160 с.

    Даний покажчик містить матеріал про Героїв Радянського Союзу – уродженців Хмельниччини, Героїв Радянського Союзу, які отримали звання за звільнення Хмельниччини, Герої Радянського Союзу, які пов’язані з Хмельниччиною.

 

 

 

 


Народ осяяний пам'яттю - нездоланний 

     Сьогодні через 70 років нинішньому поколінню українців судилося стати на захист рідної землі на Сході України.  І вони показали, що є гідними нащадками своїх дідів і прадідів. А той хто боронить рідну землю є нездоланним і непереможним.