Вітаємо на сторінці методично-бібліографічного відділу "Бібліомаяк"!

До Вашої уваги фахова інформація, висвітлення досвіду бібліотек Полонщини, бібліообмін кращими творчими знахідками. Сподіваємось, що наша сторінка стане  помічником у Вашій діяльності.


ВІДБУВСЯ ТРЕНІНГ ПО ЕСМаР

1 грудня 2016 року на базі Інтернет-центру Полонської ЦБ відбувся тренінг для працівників бібліотек філій з питання подання звітності до електронної системи моніторингу базової мережі публічних бібліотек ЕСМаР. Директор ЦБ Ржегак О.М. провела навчання щодо структури системи звітності, заповнення звітів різними рівнями бібліотек,зміни інформації, можливості обробки і аналізу даних в ЕСМаР.


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги! 01 грудня 2016 року  відбудеться тренінг для працівників бібліотек філій з питання подання звітності до електронної системи моніторингу базової мережі публічних бібліотек ЕСМаР. Захід розпочнеться о 09:00 год на базі інтернет центру Полонської ЦБ.


Шановні колеги! До Вашої уваги!

АНАЛІЗ діяльності бібліотек за 9 місяців 2016 року 
 

ВІДБУЛОСЯ ЗАНЯТТЯ ШКОЛИ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

 10 листопада 2016 року в Полонській дитячій бібліотеці відбулося заняття Школи професійної майстерності по роботі з дітьми "Бібліотека і дитина: взаємодія в інформаційному просторі". Учасники ознайомились з консультаціями:"Інформаційна культура юного читача у сучасній бібліотеці","Віртуальна виставка як одна з активних форм популяризації книг"(виступ-презентація), "Бібліотека для дітей - центр інформації, розвитку, спілкування та дозвілля дітей Понінківської громади"( з досвіду роботи). На завершення проведено практикум на тему: "Створення та управління блогом бібліотеки".


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги!  10 листопада 2016 року  відбудеться заняття школи професійної майстерності по роботі з дітьми "Бібліотека і дитина: взаємодія в інформаційному просторі". Захід розпочнеться о 09:00 год на базі Полонської дитячої бібліотеки.

 

 

Увага! Конкурс!

IREX/Україна запрошує Вас взяти участь у проекті ПУЛЬС (детальна інформація наведена нижче). Також заохочуємо поділітися інформацією з зацікавленими, на Вашу думку, організаціями посиланням на оголошення https://drive.google.com/file/d/0B3hiX7drdqoaVHZOdTltdFdDYTg/view?usp=sharing :

Міжнародна організація IREX оголошує конкурс на участь у проекті ПУЛЬС («Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні») для бібліотек та громадських організацій об’єднаних територіальних громад України.


ШКОЛА БІБЛІОТЕЧНОЇ ІННОВАТИКИ

26 липня 2016 року  в приміщенні ЦБ Полонської міської ради ОТГ відбулось засідання Школи бібліотечної інноватики "Інтеграція у віртуальний простір як складова успіху сучасної бібліотеки". З метою виявлення загального рівня обізнаності бібліотечних фахівців щодо існуючої інформаційної кампанії бібліотек у мережі Інтернет проведено анкетування учасників. В рамках Школи вивчались питання: "Інноваційні форми популяризації книги і читання у веб-середовищі", "Інтернет-реклама бібліотеки", "Бібліотека і користувач: місце зустрічі - віртуальний простір". Під час проведення заняття демонструвались наочні приклади інновацій у просуванні книги та читання в Інтернеті. На закріплення знань слухачі отримали завдання - створити буктрейлер.


Оголошення

Шановні колеги! 28.07. 2016 року о 9.00 в читальній залі Полонської ЦБ відбудеться заняття Школи бібліотечної інноватики" Інтеграція у віртуальний простір як складова успіху сучасної бібліотеки".


ВІДБУВСЯ КОНКУРС НА КРАЩИЙ БУКТРЕЙЛЕР

 Напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек в Полонській центральній бібліотеці проведено конкурс на кращий буктрейлер. Мета конкурсу:популяризація книги та читання серед дітей та  молоді району шляхом створення  буктрейлерів; активізація і стимулювання творчої ініціативи бібліотекарів, впровадження інноваційних  форм у роботу бібліотек району; поширення кращих буктрейлерів про Україну( історію, культуру, традиції )  присвячених 25 – річчю з Дня її незалежності. У конкурсі приймали участь усі публічні бібліотеки району. За підсумками конкурсу перемогу здобула завідуюча Великоберезнянською бібліотекою філією Карп'юк В.І., представивши для жюрі буктрейлер "Вогняна зима". Пропонуємо Вам переглянути кращі буктрейлери >>>>>>>>


Шановні колеги! До Вашої уваги безкоштовні дистанційні навчальні курси програми Бібліоміст


Шановні колеги! До Вашої уваги положення про районний конкурс  на «Кращий буктрейлер» 

ЗАВАНТАЖИТИ


ВІДБУВСЯ МЕТОДДЕНЬ

семінар

02.06.16  в читальній залі Полонської ЦБ відбувся методичний день на тему  «Публічні бібліотеки як центри інформування громадськості з питань європейської інтеграції ». У програмі методдня висвітлені питання: ПЄІ в бібліотеках, їх історія, методика створення, цілі та завдання; УБА в програмі ЄС "Ерасмус +"(Жан Моне), нові можливості для навчання бібліотекарів; європейське бачення публічних бібліотек;публічні бібліотеки як центри інформування громадськості з питань європейської інтеграції. 


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги ! 02.06.16  в читальній залі Полонської ЦБ відбудеться методичний день на тему: «Публічні бібліотеки як центри інформування громадськості з питань європейської інтеграції».


Шановні колеги! До Вашої уваги презентація на тему "Буктрейлер як засіб популяризації книги"

 
 

 

ВІДБУВСЯ ЦИКЛ ТРЕНІНГІВ  З ОСНОВ КОМП'ЮТЕРНОЇ ГРАМОТНОСТІ

тренінг

12-13 травня 2016 року з 9:00 до 12:00 в читальній залі Полонської ЦБ для працівників бібліотек-філій Полонської та Понінківської громад, а також позагромадних, відбувся цикл тренінгів з основ комп'ютерної грамотності на тему "Кіностудія Windows Live".

Заняття проходили за планом:

1. Підбір матеріалів до відеоряду, їх завантаження.

2. Запуск програми,знайомство з інтерфейсом.

3. Додавання та форматування аудіо,відео й тексту. Візуальні ефекти й стилі.

4. Збереження проекту та фільму.

 


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги ! 12-13 травня 2016 року о 9:00 в читальній залі Полонської ЦБ відбудеться цикл тренінгів з основ комп'ютерної грамотності на тему "Кіностудія Windows Live".


Шановні колеги! До Вашої уваги презентації на тему "Формування фондів рідкісних і цінних видань"

Збереження фонду цінних та рідкісних видань

Рідкісні і цінні видання в бібліотечних фондах


ВІДБУВСЯ МЕТОДДЕНЬ

методдень

28.04.16 о 9:00 в читальній залі Полонської ЦБ відбувся методичний день на тему  «Формування фондів в сучасних умовах». Були розглянуті питання: проблеми та шляхи формування бібліотечних фондів, облік та перевірка бібліотечного фонду, особливості формування фондів для дітей у сільській місцевості, особливості обліку та збереження цінної та рідкісної літератури. Учасники методичного дня отримали домашнє завдання: провести вивчення фонду цінних та рідкісних видань у бібліотеках-філіях.


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги ! 28.04.16 о 9:00 в читальній залі Полонської ЦБ відбудеться метод день на тему: «Формування фондів в сучасних умовах». 


ШАНОВНІ КОЛЕГИ! 

До Вашої уваги відео-уроки по ЕСМаР  

>>>ПЕРЕГЛЯНУТИ<<<


ШАНОВНІ КОЛЕГИ! 

Зверніть увагу!

Рекомендації щодо організації надання бібліотечних послуг в умовах ОТГ.

Технологічні аспекти обслуговування користувачів (методичні рекомендації)


ВІДБУЛОСЯ ЗАНЯТТЯ ШКОЛИ БІБЛІОТЕЧНОЇ ІННОВАТИКИ

заняття школи бібліотечної інноватики

31 березня 2016 року на базі Центральної  бібліотеки Полонської міської ради ОТГ відбулося заняття школи бібліотечної інноватики на тему: "Буктрейлер як засіб популяризації книги". Учасники ознайомились з поняттям "буктрейлер", вивчили історію його виникнення, класифікацію та види за призначенням. Бібліограф з е-ресурсів представила виступ-презентацію "Основні етапи створення буктрейлера", надала рекомендації по якісному створенню буктрейлерів. Учасники мали змогу переглянути приклади найбільш вдалих  буктрейлерів, в числі яких буктрейлери створені ЦБ Полонської міської ОТГ, ознайомитись з їх структурою та особливостями створення. По закінченню навчання були підведені підсумки, учасникам було задано домашнє завдання. 

 


ШАНОВНІ КОЛЕГИ! 

До Вашої уваги положення про обласний конкурс "Бібліотека на сторожі громади"  [Положення]


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги ! 31.03.16 відбудеться заняття школи інноватики на тему: "Буктрейлер як засіб популяризації книги".


 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ! 

В`ячеслав Кириленко презентував на Уряді стратегію розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року "Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України" . Детальніше>>>


ВІДБУВСЯ СЕМІНАР ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕКАРІВ

15 березня на базі Центральної  бібліотеки Полонської міської ради ОТГ відбувся семінар шкільних бібліотекарів на тему : "Сучасна шкільна бібліотека в умовах інноваційного простору". Розглядалися актуальні питання щодо інноваційного розвитку шкільних бібліотек, відбувся обмін 

досвідом роботи. Питання "Використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у бібліотеці щодо підтримки та розвитку читання" висвітлила директор Центральної бібліотеки Ржегак О.М. Бібліограф з електронних ресурсів Кукушкіна Т.В. представила мультимедійну презентацію "Буктрейлер як засіб популяризації книги" та провела практикум по створенню буктрейлеру.

 


ВІДБУВСЯ ДЕНЬ МЕТОДИЧНОГО КОМЕНТУВАННЯ

18 лютого у Полонській центральній бібліотеці міської ОТГ відбувся день методичного коментування на тему: "Професійні здобутки 2015 року.Бібліотечні можливості 2016 року", у ході якого були обговорені наступні питання: "Сучасна бібліотека ОТГ: основні пріорітети діяльності в умовах децентралізації", "Бібліотечне обслуговування користувачів-дітей у 2016 році: нові перспективи та реалії", "Е-урядування: орієнтири на 2016", "Довідкова та інформаційно-бібліографічна робота: підсумки 2015 року, напрямки діяльності у 2016 році". Підведено підсумки діяльності бібліотек системи за 2015. Бібліотекарі філій взяли участь в панорамі бібліотечних ідей "Мої творчі плани на 2016".


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги ! 18.02.2016 о 9:00 відбудеться день методичного коментування "Професійні здобутки 2015 року.Бібліотечні можливості 2016 року". Просимо учасників підготувати матеріали до загального обговорення на тему: "Мої творчі плани на 2016 рік".


ВІДБУВСЯ ВЕБІНАР

10 лютого 2016 року працівники Полонської ЦРБ прийняли участь у вебінарі для ІТ-спеціалістів ЦРБ/ЦМБ "Веб дизайн. Сучасні технології побудови дизайну". Під час вебінару учасники дізнались актуальну інформацію про нові  стандарти технології побудови дизайну, такі як HTML 5 та CSS 3. Також лектор запропонував учасникам посилання на електронні ресурси з метою їх самоосвіти.

 


ШАНОВНІ КОЛЕГИ! 

До Вашої уваги рекомендаційні правила етики спілкування із людьми з інвалідністю, викладеними в аналітичному звіті «Аналіз забезпечення рівного доступу людей з особливими потребами до правосуддя». Завантажити 

"Аналіз забезпечення рівного доступу людей з особливими потребами до правосуддя"
 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Пропонуємо долучитись до громадського обговорення проектів нормативно-правових актів на офіційному веб-сайті Міністерства культури України. Долучитись

 


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги!  26 листопада 2015 року  відбудеться заняття школи професійної майстерності по роботі з користувачами-дітьми "Діти, книга, читання: пошук нових можливостей, ідей, інноваційних підходів". Захід розпочнеться о 10:00 год на базі Полонської РДБ.

 


Шановні відвідувачі! Пропонуємо вашій увазі промо-відео "Методична служба Полонської ЦРБ"


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні колеги! В період з 20 по 23 жовтня 2015 року на базі Полонської ЦРБ відбудеться тренінг «Знайомство з Power Point 2010». Тренінг розпочнеться о 9:00.

Місце проведення -  Інтернет-центр ЦРБ.


Відбувся методдень

8 жовтня 2015 року  в Полонській ЦРБ відбувся методдень "Сучасна сільська бібліотека:сучасні технології популяризації знань,читання та інформації". Учасники методдня отримали консультації " Сучасна сільська бібліотека: сучасні технології популяризації знань та інформації", "Бібліотеки і виборчий процес. Сучасні технології на допомогу виборчому процесу", "Сучасні технології популяризації знань, читання та інформації серед користувачв-дітей", "Cloud-хмарні сервіси"- на допомогу популяризації інформації", ознайомились з презентацією "Сучасні форми роботи в бібліотеках" та досвідом діяльності зав. бібліотекою-філією с. В.Березна "Робота в інтернет-групах за інтересами".


Увага! Досвід!

Шановні колеги! Пропонується для перегляду досвід роботи Бражинецької філії "У звичаях, традиціях народу, ти душу України пізнавай"

БУКЛЕТ У ЗВИЧАЯХ ТРАДИЦІЯХ НАРОДУ ТИ ДУШУ УКРАЇНИ ПІЗНАВАЙ
Publish at Calameo

Шановні колеги! Пропонується для перегляду досвід роботи Буртинської філії "Читання починається в сім'ї".

Буклет "Читання починається в сім'ї"
Publish at Calameo

Шановні колеги! Пропунується для перегляду досвід роботи Новоселицької філії.

Досвід Новоселицької бібліотеки філії
Publish at Calameo

 


<<< Попередня сторінка 1 2