Вітаємо на сторінці методично-бібліографічного відділу "Бібліомаяк"!

До Вашої уваги фахова інформація, висвітлення досвіду бібліотек Полонщини, бібліообмін кращими творчими знахідками. Сподіваємось, що наша сторінка стане  помічником у Вашій діяльності


  Семінар «Бібліотека і молодь: погляд на сьогодення».

21 березня 2024 року в ЦБ Полонської міської ради проведено захід з підвищення кваліфікації бібліотечних фахівців спільно з Хмельницька обласна бібліотека для молоді на тему «Бібліотека і молодь: погляд на сьогодення».

   В ході семінару було розглянуто питання роботи бібліотек Полонщини щодо промоції читання молоді у воєнний час, проаналізовано основні напрямки діяльності та інноваційні форми роботи з молодіжною читацькою аудиторією.

 Дякуємо професіоналам бібліотечної справи Хмельницька обласна бібліотека для молоді Задорожній В.Ю., Тарчевській В.Б., Матвєєвій Д.М. за актуальні  та корисні консультації.

 

 

 

 

Підвищення кваліфікації бібліотекарів ТГ

18.02.2024 року в Центральній бібліотеці Полонської міської ради відбулося заняття Школи бібліотекаря-початківця на тему «Методики створення сучасного простору читача».

Обговорили питання формування бібліотечного простору у бібліотеках-філіях, зонування та нові підходи до обслуговування користувачів.

Проведено практичне заняття по створенню умовних зон у бібліотеках в реаліях сьогодення.

 

 

 

 

Відбувся методдень

  18 січня 2023року в центральній бібліотеці Полонської міської ТГ відбувся методичний день «Професійні здобутки -2023. Бібліотечні можливості – 2024».

Фахівці методичного відділу ЦБ проаналізували діяльність бібліотек ТГ у 2023році та обговорили напрямки діяльності у 2024році.

 

 

 

 

 

 

7 грудня 2023 р. в Центральні бібліотеці проведено методдень"Статистична звітність та планування" для завідувачів бібліотек-філій. Зупинились на нових бланках звітності публічної бібліотеки, використовуючи Методичні рекомендації Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, плануванні соціокультурної та довідково-бібліографічної роботи.

 

 

 

 

 

 

 

 ВІДЕО НАВЧАННЯ "ВИВЧЕННЯ БІБЛІОТЕЧНОГО ФОНДУ ЯК ЗАСІБ АКТУАЛІЗАЦІЇ"

     27 листопада 2020 року в ЦБ Полонської МР Полонської ОТГ відбулося відео навчання "Вивчення бібліотечного фонду як засіб актуалізації" на платформі ZOOM.

   Бібліотекарі Полонської ОТГ ознайомились з методикою проведення вивчення бібліотечного фонду та отримали завдання провести вивчення репринтних видань у фондах бібліотеки.

 


ОГОЛОШЕННЯ

 Шановні колеги! 27.11.2020 року о 10:15 відбудеться відео навчання .на платформі ZOOM за посиланням

https://zoom.us/j/93099079983?pwd=dldmUG5GaGtUdFNuSno4ejZkS3VHZz09

 Ідентифікатор конференції: 930 9907 9983

Код доступу: 8YBqcg


    Участь в засіданні клубу "Сучасний методист".

 

 

 

 

 

 


Пропонуємо Вашій увазі відеоролик переможниці конкурсу "Активний новатор 2020" завідувачки бібліотеки с.Новоселиця Яремової Антоніни Павлівни


КОНКУРС ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ "АКТИВНИЙ НОВАТОР"

    З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек в Полонській центральній бібліотеці 29.09.2020 р. відбувся конкурс професійної майстерності «Активний новатор» серед бібліотекарів Полонської ОТГ з використанням  платформи  Zoom.

    Переможцем конкурсу визнано завідувачку бібліотекою с.Новоселиця Яремову Антоніну Павлівну.

    В номінації «Краще відео» перемогла Рукавцова Ірина Василівна,  в номінації «Реклама книги в соцмережах» перемогла Карп’юк Валентина Іванівна.

   Бібліотекарів громади вітали секретар виконавчого комітету Полонської міської ради Сосун Л.А. і начальник відділу культури Ярославська Т.Є.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ОГОЛОШЕННЯ!

Шановні колеги! 28.09.2020 року о 10:00 відбудеться онлайн-конференція на платформі Zoom на тему "Активний новатор".

Підключення за активним посилання 

https://zoom.us/j/93099079983?pwd=dldmUG5GaGtUdFNuSno4ejZkS3VHZz09


ЗАНЯТЯ ШКОЛИ БІБЛІОТЕЧНОЇ ІННОВАТИКИ

Можливостей створити щось - безліч. І якщо у вас немає для цього ресурсів або ж не вистачає рук для допомоги - силами спільноти можна реалізувати навіть наймасштабніші проєкти. Про краудсорсинг та краудфандинг у бібліотеках йшлося на занятті Школи бібліотечної інноватики в центральній бібліотеці Полонської міської ради Полонської міської ОТГ.

 


ВІДБУВСЯ ВИЇЗНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС

13 серпня 2020 року відбувся виїзний майстер-клас для бібліотекарів Полонської ОТГ «Знайомтесь! Креативна бібліотека» у бібліотеці-філії села Велика Березна центральної бібліотеки Полонської міської ОТГ.

Своїм досвідом як працювати творчо, креативно, змінити роботу бібліотеки на краще, долучити до цього процесу владу, спонсорів, читачів поділилась завідувачка бібліотекою Карпюк Валентина Іванівна.

 

 

 

   Сільський староста розповіла про перспективи розвитку бібліотеки.

   Учасники намалювали своє бачення бібліотеки майбутнього та поділились враженням від проведеного майстер-класу.

        

 

 

 

 

 


 

   ЗАНЯТТЯ ШКОЛИ БІБЛІОТЕКАРЯ ПОЧАТКІВЦЯ

   16.07.2020 року відбулося заняття Школи бібліотекаря-початківця на платформі ZOOM, організованому працівниками методично-бібліографічного відділу центральної бібліотеки Полонської міської ради ОТГ.

  Вивчались питання організації бібліотечного простору та зонування публічних бібліотек. Бібліотекарі-початківці поділились досвідом організації тематичних зон у своїх бібліотеках та враженнями від проведеного заходу.


ШКОЛА БІБЛІОТЕКАРЯ-ПОЧАТКІВЦЯ

   З метою удосконалення системи підвищення кваліфікації співробітників бібліотек ОТГ та професійного становлення 25 червня 2020 року у центральній бібліотеці Полонської міської ради ОТГ розпочала роботу Школа бібліотекаря-початківця.

   На першому занятті бібліотекарі, що не мають фахової освіти вивчали організаційні та нормативно-правові документи діяльності бібліотек, ознайомились з Інтернет-ресурсами для бібліотекарів, обговорювалися питання самоосвіти  та діяльності бібліотек в період карантину.

 


ВІДБУВСЯ СЕМІНАР

Як же у наш нелегкий час сформувати бібліотечний фонд, який відповідатиме інформаційним потребам користувачів та завданням бібліотек?

Яке нормативно-правове забезпечення формування та обліку бібліотечних фондів, механізм списання та вивчення?

 На ці та інші питання відповіли фахівці центральної бібліотеки,  провівши 18 червня 2020 року семінар на тему: «Робота з фондом: комплектування, облік, збереження. Сучасні вимоги» для бібліотекарів Полонщини.


Відеоінструкція як підключитись до конференції в ZOOM

 

ДО УВАГИ БІБЛІОТЕЧНИХ ФАХІВЦІВ

Перелік корисних посилань в умовах епідемії COVID-19:


УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ

   Бібліотекарі Полонської ОТГ взяли участь у вебінарі "Робота публічних бібліотек в умовах карантину" організованому Хмельницькою обласною науковою бібліотекою.

Учасники відео-заходу ознайомилися з нормативними документами, що регламентують роботу публічних бібліотек в умовах карантину, з досвідом роботи бібліотек області та зарубіжних бібліотек в умовах пандемії та вихід з карантину.

Інформація отримана на вебінарі є своєчасною та корисною.

 

 

 


УВАГА!!!ОГОЛОШЕННЯ!!!

Шановні колеги,  14 травня планується проведення вебінару "Робота бібліотек в умовах карантину" для працівників публічних бібліотек, час уточнюється.

Захід відбудеться на платформі Zoom, посилання на вебінар отримають попередньо зареєстровані учасники за  2 години до початку заходу.

 Попередня реєстрація за посиланням https://drive.google.com/open?id=1oDxVKh39-1Ekh-3j7joGl7Pyl2yTBPpLTTyo6dM0kWo  

Посилання на вебінар буде повідомлено додатково.


ПРОВЕДЕНО МЕТОДДЕНЬ

       6 лютого 2020 року у ЦБ для бібліотечних працівників району відбувся методдень "Професійні здобутки 2019р. Бібліотечні можливості 2020 р." . До уваги учасників методичного дня представлено виступ-презентацію "Бібліотеки Полонщини: події, факти 2019 р. Сучасне бачення якісного обслуговування жителів громади у 2020 році" та аналіз діяльності бібліотек Полонської ОТГ у 2019 році. Бібліотекарі отримали методичні рекомендації щодо бібліотечного обслуговування користувачів-дітей, соціокультурної діяльності, довідково-бібліографічної роботи та надання послуг з е-урядування. По закінченню методдня завідувачки філій поділилися своїми творчими планами на 2020 рік.

 

 

 

 

 


ОГОЛОШЕННЯ

6 лютого 2020 року о 9:00 в читальній залі  ЦБ Полонської міської ради ОТГ відбудеться методдень на тему "Професійні здобутки 2019 року. Бібліотечні можливості 2020 року"


  Звітний період за 2019 рік в електронній системі моніторингу мережі публічних бібліотек України (ECMaP) бібліотеки Полонщини завершили!

 

 

 

 

 


Заняття школи бібліотечної інноватики

    28 листопада 2019 року в ЦБ Полонської міської ради ОТГ для бібліотечних працівників району проведено заняття школи бібліотечної інноватики "Сучасна бібліотека і користувач".

    Тема заняття "Коворкінг у бібліотеці". Учасники школи вивчали питання облаштування у бібліотеках простору для неформальних зустрічей.

    Відбулася дискусія на тему "Коворкінг - бібліотека майбутнього?". 

    В рамках школи бібліотечної інноватики відбулася презентація довідника "Сучасна публічна бібліотека від А до Я".

 


ОГОЛОШЕННЯ!!!

28 листопада 2019 року на 9:00 год. в ЦБ Полонської міської ради ОТГ відбудеться заняття школи бібліотечної інноватики "Сучасна бібліотека і користувач. Коворкінг у бібліотеці".


Семінар на тему: "Популяризація сучасної української художньої літератури"

В центральній бібліотеці 31 жовтня 2019 року для бібліотечних працівників Полонської міської ОТГ відбувся семінар на тему: "Популяризація сучасної української художньої літератури". Учасники мали можливість познайомитись з інноваційними та традиційними підходами до популяризації сучасної української художньої літератури серед користувачів-дітей та дорослих, прослухали інформаційне повідомлення "Сучасна українська художня література: імена та явища". Досвідом з популяризації сучасної української літератури в ЗМІ та соцмережах поділилась завідуюча філією села Велика Березна. По закінченню семінару відбулася презентація книжкової виставки "Дивосвіт сучасної української книги" та показовий масовий захід.


Оголошення!

31 жовтня 2019 року о 9.00 год. в читальному залі ЦБ Полонської міської ради Полонської міської ОТГ відбудеться семінар на тему: "Популяризація сучасної української художньої літератури.


Конкурс професійної майстерності серед бібліотекарів Полонської міської ОТГ "Марафон професійної діяльності"

 19.09.2019 р. в ЦБ Полонської міської ОТГ відбувся конкурс професійної майстерності серед бібліотекарів Полонської міської ОТГ "Марафон   професійної діяльності" . За звання  "Кращий бібліотекар 2019 р" боролись 8 учасниць. Конкурсанти показали знання творів сучасної української   літератури, фахові вміння та навики. Кращим бібліотекарем 2019 року визнано бібліотекарку відділу обслуговування ЦБ Ольгу Куліцьку.


Оголошення!

19.09.2019 р.в ЦБ Полонської міської ОТГ відбудеться конкурс професійної майстерності серед бібліотекарів Полонської міської ОТГ "Марафон бібліотечної майстерності". Початок о 10.00год.


ПРОПОНУЄМО ВАШІЙ УВАЗІ ДОСВІД БІБЛІОТЕК ПОЛОНСЬКОЇ ОТГ


Заняття Школи професійного розвитку по роботі з дітьми 

"Діти і бібліотека: тенденції розвитку взаємовідносин"

   Цьогоріч (15.08.19.) заняття Школи професійного розвитку по роботі з дітьми "Діти і бібліотека: тенденції розвитку взаємовідносин" відбулося у бібліотеці села Новоселиця Полонської міської ОТГ. Учасники Школи опрацювали питання виховання інформаційної культури читачів-дітей, вивчили технології соціокультурної діяльності, обговорили проблеми читацького розвитку юних користувачів, визначили читацькі пріоритети дітей та підлітків, ознайомилися з новинками дитячої літератури. Презентація "Концепція успіху сучасної бібліотеки" показала креативність та професіоналізм завідувачок бібліотек сіл Новоселиця та Велика Березна, їх спроможність мислити по-новому  та втілювати ідеї в життя. По завершенню учасники  заняття обмінялися досвідом роботи та висловили свої думки щодо проведеного заходу. 

 

 

 

 


Оголошення

15серпня 2015року о 9.00 на базі бібліотеки-філії с.Новоселиця розпочнеться засідання Школи професійного розвитку по роботі з користувачами-дітьми "Діти і бібліотека: тенденції розвитку взаємовідносин" 

 

"Бібліотека і здоровий спосіб життя"

27 червня 2019 року в ЦБ відбувся методдень на тему «Робота бібліотек  по формуванню позитивної мотивації на здоровий спосіб життя» для бібліотечних працівників району.

Учасники ознайомилися з презентацією «Бібліотека і здоровий спосіб життя», консультаціями: «Робота бібліотек по вихованню здорового способу життя користувачів юнацького віку», «Популяризація літератури про спорт та здоровий спосіб життя серед користувачів-дітей».

Досвідом роботи за тематичними програмами діяльності по пропаганді здорового способу життя поділилися завідуючі філій.

 

Оголошення!

27 червня 2019 року о 9.00 год. в читальному залі ЦБ Полонської міської ради Полонської міської ОТГ відбудеться методдень для бібліотечних працівників Полонського району на тему: "Робота бібліотек по формуванню позитивної мотивації на здоровий спосіб життя".

 

Методдень   "Впровадження УДК в практику роботи".

13.06.2019 р. в Центральній  бібліотеці   Полонської  міської  ради  Полонської міської  ОТГ відбувся практикум  для  бібліотечних працівників філій «Впровадження УДК в практику роботи».

Учасники практикуму складали бібліографічний  опис газетно-журнальних  статей  та індексували їх згідно таблиць УДК.

Бібілотечні працівники виконали практичне завдання на закріплення матеріалу  методдня «Впровадження УДК.  Перші кроки.  Перші запитання».

 

Оголошення!

13 червня 2019 року о 10.00  год.  в читальному залі  ЦБ  Полонської міської ради Полонської міської  ОТГ відбудеться  практикум для бібліотечних працівників філій 

"Впровадження УДК в практику роботи".    

 

Методдень "Впровадження УДК. Перші кроки. Перші запитання"

23 травня  2019 року в ЦБ  Полонської міської ради Полонської міської  ОТГ відбувся методичний день на тему: «Впровадження УДК.  Перші кроки.  Перші запитання».

 У заході прийняли участь бібліотечні фахівці  Полонської та  Понінківської ОТГ та позагромадної бібліотеки с. Білецьке.

В рамках методня вивчалися питання: «Впровадження УДК у діяльність публічних бібліотек Полонської ОТГ», «Основні етапи розвитку документних систематичних класифікацій», «Загальна характеристика УДК». Структура і принцип побудови УДК».

Бібліотечні фахівці району мали можливість отримати відповіді на запитання щодо методики індексування за УДК.

 

 

 

Оголошення!

23 травня 2019 року о 10.00  год.  в читальному залі  ЦБ  Полонської міської ради Полонської міської  ОТГ відбудеться методичний день для бібліотечних працівників району 

"Впровадження УДК.  Перші кроки.  Перші запитання".

 

Школа куратора

 

15 травня 2019 року в центральній бібліотеці Полонської міської ради Полонської ОТГ відбулося засідання «Школи  куратора», яка є організаційною формою діяльності працівників ЦБ в організації та наданні методичної допомоги бібліотекам-філіям з усіх напрямків діяльності та підвищення кваліфікаційного, інформаційного рівня бібліотечних працівників ЦБ.

На занятті «Школи куратора» вивчались питання участі кураторів ЦБ та бібліотеки для дітей в експертно-діагностичному вивченні діяльності  бібліотек-філій та написанні довідок про підсумки комплексного експертно-діагностичного моніторингу бібліотек ОТГ.

Учасники отримали підготовлені методично-бібліографічним відділом та  по роботі з фондом пам’ятки щодо вивчення діяльності бібліотек-філій.

 

Заняття школи бібліотечної інноватики

"Сучасна бібліотека і користувач"

27 березня 2019 року у центральній бібліотеці Полонської міської ради Полонської ОТГ відбулося заняття Школи бібліотечної інноватики "Сучасна бібліотека і користувач" за темою "Бібліотерапія: потенційні можливості та основні завдання". Слухачі отримали інформацію з історії поняття "бібліотерапія", ознайомились як за допомогою книги можна досягнути терапевтичного впливу на хворого і профілактичного впливу на здорових людей. 

Оголошення

27 березня 2019року у центральній бібліотеці Полонської міської ради Полонської міської ОТГ відбудеться заняття Школи бібліотечної інноватики "Сучасна бібліотека і користувач". Тема заняття - "Бібліотерапія: потенційні можливості та основні завдання". Початок - 9.00

Методдень "Професійні здобутки 2018 року. Бібліотечні можливості 2019 року "

14 лютого 2019 року в читальній залі центральної бібліотеки Полонської міської ради ОТГ відбувся методдень "Професійні здобутки 2018 року. Бібліотечні можливості 2019 року". В ході методдня підведено підсумки діяльності бібліотек Полонщини у 2018 році. Працівники бібліотечних установ визначились з сучасним баченням якісного обслуговування жителів ОТГ та району, напрямками гармонійного розвитку дитини в позитивному середовищі бібліотеки, організацією фондів в умовах реформування. Ознайомились з новинками професійної періодики.


Оголошення

14 лютого 2019 р. відбудеться методдень "Професійні здобутки 2018 року. Бібліотечні можливості 2019 року".


ПРОВЕДЕНО ТРЕНІНГ "ОСНОВИ РОБОТИ З ТИФЛОКОМПЛЕКСОМ"

З 04.02.19 по 08.02.19 на базі тифлостудії "Окуляр" проведено тренінг "Основи роботи з тифлокомплексом"для працівників ЦБ Полонської МР ОТГ.  Під час тренінгу ознайомились з поняттям тифлокомплекс та його програмними складовими, їх запуском та налаштуванням під потреби користувача. У ході практичних занять, навчились працювати з програмою екранного доступу NVDA , працювали зі сканером та програмою оптичного розпізнання тексту ABBYY FineReader, а також озвучували розпізна