БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ С.РОГОВИЧІ

Роговичівська  сільська бібліотека була організована в 1955 році при сільському клубі в невеличкій кімнаті. Потім була виділена хатина в центрі села. На той час в бібліотеці працювала Рижук Галина Андронівна.

В 1956 році, коли в колгосп був призначений новий голова Яковишин Петро Павлович, бібліотеку перевели до контори колгоспу, де стала працювати в бібліотеці Яковишина Зінаїда Юріївна, а в 1959 році – Яковишина Людмила Петрівна.

В бібліотеці в різні роки працювали: Навроцька Валентина Юріївна, Опанасенко Марія Олексіївна, Семенчук Марія, Іванова Галина, Стельмах Ольга Онисівна, Скоропацька Ольга, Грицай Марія Миколаївна.

В 1971 році бібліотекою завідувала Андрійчук Галина Петрівна. На той час бібліотечний фонд становив 5786 екз. книг.

Значну роль у покращенні розвитку бібліотеки відіграв колгосп. Виділялись з культфонду кошти на придбання нової літератури і на інші потреби бібліотеки.

Коли Роговичівську початкову школу було приєднано до Червонівської 8-річної школи, то бібліотеку було переведено в приміщення школи.

В 1986 році в бібліотеці працювала Власенко Жанна. Фонд бібліотеки на той час становив 8042 екземпляри книг.

В 1987 році завідуючою бібліотекою була призначена Остапчук Валентина Петрівна. В зв’язку з тим, що старе приміщення школи відносилось до колгоспу, то його було продано жителям села Роговичі, а бібліотеку в цей час перенесли в приміщення сільської ради, під яку  було виділено актовий зал.

Пройшов час, ліквідували колгосп і приміщення сільської ради разом із бібліотекою було переведено в приміщення контори колгоспу. На той час в бібліотеці працювала Крамар Надія Мусіївна

З 2010 року зав.бібліотекою працює Остапчук Валентина Петрівна, яка прикладає багато зусиль, щоб бібліотека мала сучасний вигляд та була наповнена національним колоритом.

Для кращого обслуговування учасників бойових дій, інвалідів Великої Вітчизняної війни, одиноких пристарілих громадян в бібліотеку залучено 6 книгонош. Спільно з школою проводяться уроки правознавства «Я маю право на ім’я», «Подорож країнами закону, права і моралі», свято рідної мови «Мово наша калинова», літературний вечір «Навічно в пам’яті народній».