БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ С.КОТЮРЖИНЦІ
Котюржинецька сільська бібліотека була заснована в 1959 році. До 2002 року бібліотека знаходилась в приміщенні клубу. Коли будівля клубу стала аварійна і в 2002 році його закрили, бібліотеку перенесли в орендоване приміщення школи.
Бібліотека займає одну кімнату загальною площею 37,5 кв.м.
З 1959 по 1981 рік бібліотекарями працювали Ейсмонт Зофія Мар’янівна, Ткачук Леонід Миколайович, Ворончук Антоніна Едвартівна, Царьова Валентина Сергіївна, Войтюк Ніна Дмитрівна.
        З 1981 року бібліотеку очолює Гільман Валентина Олексіївна.
        Народилася в 1956 році. В 1985 році закінчила Кам’янець-Подільське училище культури. Стаж роботи 31 рік.
Бібліотека обслуговує жителів сіл Котюржинці, Черніївка, Блидні . В селах Черніївка і Блидні діють пересувні бібліотеки.
Щорічно бібліотеку відвідує  500 читачів, з них дітей – 45.
Книжковий фонд в 2012 році нараховував 6542 примірники.
В бібліотеці діє клуб за інтересами «Знай, люби, бережи», завдання якого – познайомити дітей з природоохоронною діяльністю, виховувати бережне ставлення до рідної природи, розширити знання про значення рослин в житті людини.
Стало доброю традицією вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни. В співпраці з школою проводиться свято на подвір’ї ветеранів з нагоди Дня Перемоги.
В 2011 році читачі бібліотеки брали участь в обласному конкурсі  читців поезії Лесі Українки «Нехай мої струни лунають».
2012 рік оголошено Роком спорту і здорового способу життя. В бібліотеці оформлено тематичну поличку «Євро-2012» та проведена зустріч з кандидатом в майстри спорту Гедзюком Дмитром (уродженець села Котюржинці),  який приймав участь у чемпіонаті України з легкої атлетики і неодноразово займав призові місця.