КЛУБ "ПАМ'ЯТЬ"

    Ніколи в людській пам'яті не потьмяніють і не згаснуть полум'яні роки минулої війни, коли юнаки та дівчата захистили нашу Вітчизну від фашистської навали, підняли над Рейхстагом прапор Перемоги. Ми свято бережемо в своєму серці образ Солдата-визволителя, його нелегкий шлях - від Брестської фортеці до берлінської битви.

    Пріоритетним напрямком в роботі бібілотеки є патріотичне виховання молоді. Основна мета - виховувати шанобливе ставлення до ветеранів війни, які відстояли свободу і незалежність рідного краю, пам'ятати про героїв, розвивати активну громадську позицію.

    В 2003 році в ЦРБ спільно з районною радою організації ветеранів створено клуб "ПАМ'ЯТЬ". До ради клубу входили ветерани Великої Вітчизняної Війни, педагоги-організатори та учні    Полонської гімназії, працівники бібліотеки. Кожна зустріч у клубі "ПАМ'ЯТЬ", кожне засідання його членів - це данина шани і поваги захисникам Вітчизни, це можливість доторкнутися до подвигу нашого Солдата в роки Великої Вітчизняної Війни. Сьогодні з сумом і глибокою шаною хочеться згадати членів клубу, які відійшли у Вічність. Вічна пам'ять І.О.Іванченко, В.М.Шейдику, Д.Я.Пруховській, С.С.Дорофеєву, В.С.Коротинському, Б.С.Чорноморській, І.Я.Гібатдінову, які приймали активну участь у роботі клубу.

    Солдатська пам'ять - це той голос історії, який ми повинні слухати, це голос правди про Велику Вітчизняну Війну.

Є що згадати про бойову юність солдатам 40-х. Охоче діляться своїми спогадами на засіданнях клубу "ПАМ'ЯТЬ" наші земляки К.Ю.Паламарчук, І.П.Антонець, В.О.Колодцев, О.С.Шишков, М.О.Гуляєв, В.М.Огороднік, Т.Ф.Перепеліцина, Є.М. Щербицька.

   Робота клубу планується спільно з головою районної ради організації ветеранів України В.Р.Куценко. Незабутньо, повними вражень для присутніх пройшли вечір-спомин "Сповідь солдатських сердець", зустріч поколінь "Ми твої захисники, Вітчизно", урок мужності Ніч сколихнулась вибухами бою", історичний часопис "Над Україною стяг Перемоги зацвів", вечір-вшанування "Пам'ять землі Полонській"

   Кожне засідання клубу "ПАМ'ЯТЬ" презентується книжковою виставкою, тематичною добіркою літератури.

   До 65-річчя Великої Перемоги в рамках засідання клубу преведено літературно-музичну композицію "У війни не жіноче обличчя".

  Красиві, статні, сивочолі, жінки-фронтовички Є.М.Щербицька, Т.Ф.Перепеліцина, В.М.Петрова зі сльозами на очах згадували свою юність, обпалену війною.

  Окрасою свята стали пісні подаровані присутнім працівниками РБК.

  Знаменною подією в житті Полонщини, а особливо ветеранської спільноти стала презентація книги нашого земляка, партизана-підпільника Віталія Огородніка "Шляхами партизанської слави"

  Одне із засідань клубу "ПАМ'ЯТЬ" було приурочене працівникам тилу. Про страшні роки окупації, про непосильну працю жінок, дітей ділилися споминами І.Бушумад, Є.Гапонюк, М.Барчук.

  Надовго залишаються в пам'яті молоді та жителів міста літературно-музична композиція "Грими набатом 45-й рік", зустріч за круглими столами. Нам не забути днів війни, урок мужності "Партизанська слава Полонщини", історична подорож "Україна на шляху до Перемоги". Відкриттям інтернет-центру в читальній залі ЦРБ дало нові перспективи і можливості в роботі клубу "ПАМ'ЯТЬ". Так члени клубу, голова районної ради організації ветеранів України неодноразово зв'язувалися по скайпу зі своїми побратимами з різних куточків області.

  Мужність, життєва мудрість ветеранів, їх ставлення до ратного і громадянського обов'язку - це високий приклад для наслідування. І кожна зустріч з ними - це трепетний дотик до нашої історії, нашої пам'яті.