ПУНКТ ДОСТУПУ ГРОМАДЯН ДО ОФІЦІЙНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
 

     У серпні 2011 року Центральна бібліотека Полонської МР ОТГ приєдналася до Всеукраїнської Мережі пунктів доступу громадян (Мережа ПДГ) до інформації органів державної влади.  

Пункт доступу громадян у бібліотеці – це офіційний центр з облаштованим комп’ютерним місцем з підключенням до Інтернету, де користувачі мають можливість самостійно або за допомогою бібліотекаря отримати доступ до інформації органів влади будь-якого рівня та дізнатись, яким чином можна долучитися та впливати на законодавчий процес.

Консультант ПДГ:
допоможе у формуванні навиків з ресурсами державних та місцевих органів влади та управління;

допоможе надати доступ до сайтів органів місцевого самоврядування, виконавчої, законодавчої та судової влади;
— допоможе у пошуку офіційної інформації з питань пенсійного, цивільного, сімейного, житлового, спадкового, трудового законодавства та ін.;
— допоможе у пошуку інформації з питань соціального захисту та соціального забезпечення;
— допоможе у пошуку інформації учням і студентам (реєстрація на ЗНО, пошук ВНЗ, студентські програми, складання бібліографічних списків літератури та ін.);
— надасть допомогу з інших послуг (придбання квитків, резервування готелів та ін.);
— проведе індивідуальні та групові навчання користування послугами е-урядування;
— проведе тренінги «Послуги е-урядування в бібліотеці».

      Користувачі ПДГ можуть:
— здійснювати пошук правової інформації в мережі Інтернет самостійно;
— отримати безкоштовну допомогу бібліотекаря-консультанта у пошуку правової інформації;
 — здійснювати роботу з довідково-правовими системами на офіційних сайтах;
— роздруковувати та копіювати інформацію на електронні носії.
     Також в бібліотеці для користувачів проводяться онлайн-консультації з представниками органів державної влади та юристами Хмельницької обласної організації "Подільська правова ліга". Консультації надаються з сімейних, цивільних , адміністративних, трудових, земельних, житлових спорів та питань повязаних із соціальним захистом населення.

     Мережа Пунктів доступу громадян (ПДГ) започаткована Українською бібліотечною Асоціацією у червні 2009 року в рамках гранту Програми сприяння Парламенту України II (ПСП II) за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID); діяльність Мережі ПДГ координується УБА у партнерстві з ПСП II.

    Проект Програми сприяння Парламенту II "Створення Мережі Пунктів Доступу Громадян до інформації органів державної влади" впроваджується у тісній співпраці з українським партнером - Українською бібліотечною Організацією.

   Етапи реалізації Першої фази Проекту (травень 2009 - березень 2010): проведення Фокус-семінару "Інформація органів влади для громадян у публічній бібліотеці: пошук, доступ, консультування" на базі Національної Парламентської бібліотеки України (червень 2009); проведення 6-ти регіональних тренінгів, з охопленням усіх регіонів України, для працівників районних (міських) публічних бібліотек (грудень 2009 - березень 2010); створення Пунктів Доступу Громадян до офіційної інформації у бібліотеках, які брали участь у тренінгах.
 
     В рамках реалізації Другої фази проекту (травень 2010 - лютий 2011). Мережа ПДГ розширюється завдяки залученню бібліотек, які отримали комп'ютери як переможці Програми "Бібліоміст".
   Третя фаза Проекту (лютий 2012-вересень 2012) передбачає оптимізацію Мережі ПДГ та її подальше розширення завдяки залученню як бібліотек-переможців Програми "Бібліоміст", так і освітянських бібліотек. Метою Третьої Фази Проекту є сприяння розбудові правового суспільства, створення умов доступності та прозорості рішень влади для громадськості шляхом розбудови Мережі пунктів доступу громадян (ПДГ) до офіційної інформації у бібліотеках України.

                         Законодавство