Запрошуємо Вас на сторінку "Книжкова мозаїка" створену відділом обслуговування.

Основна наша мета - перетворити відвідувачів сторінки у відвідувачів бібліотеки та користувачів її послуг.

На вас чекає інформація, анотації, відгуки на книги нашої книгозбірні.

Сподіваємось на активну взаємодію з аудиторією та чекаємо шанувальників друкованого слова в бібліотеці


                                     

                                                                                               

   

«Порт Житана» – це роман, у якому історія тісно переплетена із сучасністю, а мистецтво – із людськими долями і стосунками.

Це роман про вимушену втечу й неодмінне повернення, фальшиву «любов» і справжнє кохання, про щоденний вибір, який здійснює людина.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   «Зірки й кістки» – перша частина в новій фентезійній епопеї Ірини Грабовської. Цей роман являє собою приклад класичного сучасного фентезі, заснованого на реальних подіях європейського Середньовіччя, а  значить – книга точно має справити враження на любителів фентезійного жанру, відео- та рольових ігор, в широкому аспекті ж – на підростаюче та юне покоління загалом. Сама автор книги (уродженка Донеччини, що живе в Києві), фахова ІТ-шниця, має досвід написання книг в жанрах історичного роману та стімпанку – окрім фентезі. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Книга "Вільні полонянки" - це  свідчення шести героїнь із Донецької та Луганської областей, звільнених по обміну.  Їх свідчення по факту незаконного утримування в катівнях підвалів, психологічного приниження, фізичного знущання, катування електричним струмом, надмірного намагання терористів зламати та перетворити на слухняних маріонеток — вражають!

Пройшовши, мов по оголеному нерву, свій тернистий шлях заручників у лещатах бойовиків, жінки не зламалися й не здали своїх кураторів. Книга «Вільні Полонянки» має привернути увагу світової спільноти до проблеми цивільних заручників, питання протидії тортурам українців, яких росіяни тримають роками на тимчасово окупованій території України та за її межами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

    Що може допомогти у скрутній ситуації? Тільки любов. Вона надає сили для боротьби та рятує від зневіри. А іноді навіть творить чудеса.

              У далекому 1991-му киянин Андрій Литвин служив у Вільнюсі і брав участь у штурмі Телецентру як радянський солдат.

                  У 2014-му він знову став учасником революційних подій, але тепер уже як захисник української незалежності. І, на відміну від товаришів, він не лізе у сутички з силовиками — адже сам колись був у їхній ролі. Проте все змінюється у мить, коли пропадає зв’язок із дочкою Рутою, яка працює в бібліотеці Майдану.

                 Український Дім захоплюють «беркутівці». І Андрій вирушає на пошуки дочки у всіх найгарячіших точках спекотної ночі з 18 на 19 лютого 2014 року. Разом із жменькою майданівців він захищає барикади, водночас розшукуючи дочку......

                  Нова книга братів Капранових, як завжди, стане для вас приємним відкриттям

 

 

 

 

 

 

                                                               

 

 

                                                                   Усе життя ми намагаємося вдосконалитися , навчитися на чужих помилках і все одно наробимо купу своїх. ми витрачаємо дорогоцінний час, бо частину свого життя живемо у світі ілюзій,  який самі собі створюємо.. Пропонуємо вашій увазі книгу Світлани Талан "Душа Ніколь". Ніколь — талановита скульпторка. За молодості вона одружилася й народила доньку Лізу, але все скінчилося розлученням. Ніколь так і не змогла влаштувати особисте життя. Усе йшло шкереберть… До зустрічі зі своїм першим і справжнім коханням. Пристрасть спалахнула між Ніколь і Русланом незгасним вогнем.

 

                                         

   

 

 

 

 

 

 "Та, що ламає вітер" - це історія про те, як кохання може бути гірким і вразливим, але водночас сильним і незабутнім. Ця книга зачаровує читача від перших сторінок і тримає в напрузі до останньої крапки. Надія Гуменюк створила роман, який запам'ятається на довгі роки своєю емоційною силою та глибиною персонажів.  На початку роману головна героїня несподівано опиняється на станції Полонне...

 

 

 

 

 

 

 

 

 Книга на основі реальних подій....Ще місяць тому Жанна працювала журналісткою в столичному глянцевому журналі. Та через фінансові труднощі вони з чоловіком вимушені були переїхати у село, до батьків Максима. Жанна почувалася там чужинкою, що лишилася сам на сам із власними сумнівами. Раптова пропозиція роботи спрямовує її в невеличке село Горбове. Багато років тому доля привела сюди ще одну жінку. Тоді, у спалахах Першої світової, уроджена австрійка Франциска закохалася в українського полоненого Захара і згодом вирушила разом з ним до далекого, чужого краю. Як виявилося, назустріч пеклу Другої світової та нелюдським випробуванням. А одного дня ця чужинка, «німка», стала спасителькою та берегинею Горбового...

Чи допоможе Жанні історія незламної і чуйної Франциски вийти на світло із затінку власних сумнівів? Щоб не опустити руки та знайти оте загадкове жіноче щастя, про яке мріє кожна земна жінка...

 

   Сакура – яскрава учениця середньої школи. Вона завжди в оточенні друзів і в центрі уваги однокласників. Вона – протилежність простому студентові Харукі. Він ховається у своїх художніх книгах, поки не знайде щоденник Сакури. Тоді він дізнається, що ця, сповнена життя дівчинка, страждає на зараження підшлункової залози і що життя її добігає кінця…

   Поєднана із Харукі цією таємницею, Сакура просить у хлопчика прожити з нею решту її життя протягом весни…

   Завдяки витонченим штрихам Ідзумі Кіріхари, відкрийте для себе манґа-адаптацію роману Йору Суміно. Твір вразив усю Японію, і на основі його було створено анімаційний фільм, високо оцінений критиками. Пориньте в історію дружби двох старшокласників, об’єднаних таємницею, яка назавжди змінить їхні погляди на життя.

   Спосіб читання: справа наліво

 

 

 

 

 


 

  Ігор Баранько -  український, французький та американський коміксист. Об'єднує мистецтво мальованих історій  в Україні і української школи мальованих історій за кордоном. Сценарист-художник, що працює одноосібно. Жанрові уподобання автора переважно фантастика, містика, історичні пригоди, соціальна сатира та експериментальні авторські твори. Техніка виконання туш, перо, папір.

   Нею я і вбив відьму-крадійку...Найстрашніше - злочин скоєно у вузькому колі, де всі знають одне одного... А розгрібати кому? Звісно, шляхетному козакові, ще й мертвому? 

   

 


   Іноді достатньо подивитись у нічне небо, щоб знайти свою зірку. Сергій зустрічає Зоряну. Або ж так: Лічозір знаходить свою Зірку. Якийсь містичний зв'язок між ними пробуджує любов, на яку чатують випробування часом, відстанню і навіть протистояння смерті, що йтиме за ними крок у крок. «Зірка для тебе» — роман про беззастережне кохання, де вир спогадів майстерно вплітається у сучасність, де чарівна атмосфера Львова просякнута мандрами у часі й просторі, де віра стає чи не єдиним шансом на спасіння. Це роман про зоряне сяйво, яке сповнює по вінця серця людей. 

 

 

 


   Колишній аспірантці, яка працювала над дисертацією про життя і творчість видатного поета Василя Стуса, а нині за волею обставин стала медсестрою, запропонували доглядати помираючу від важкої хвороби жінку. Як виявилося важкохвора у минулому була полковником КДБ і багато разів зустрічалася зі Стусом, особливо в останні дні його життя. У романі надзвичайно насичено змальовано життя поета на його рідній Донеччині, в оточенні друзів, педагогів і літераторів, і в концтаборі — де утримували в’язнів совісті, ставлячи їм у провину їхні переконання. Чимало уваги приділено у романі й долі останньої рукописної збірки поета.


 

   «Здобув три вінці: на полі битви, як добрий воїн; на шляху мирного громадянського життя, як дбайливий вихователь багатьох гідних синів вітчизни; на ниві літератури, як полум'яний любитель мови рідної йому, їм створеної...» – говорив про Івана Котляревського його перший біограф С. Стеблін-Камінський. Безсмертна «Енеїда» й вічно юна «Наталка Полтавка з часом не тьмяніють і не губляться, а зачаровують нових читачів. Ім'я їхнього автора, основоположника й першого класика нової української літератури, назавжди вписане в Історію української і світової культури.


 

У книзі Петра Кралюка розповідається про події, які передували Ніжинській чорній раді 1663 року, а також про її наслідки. Особливо звертається увага на діяльність таких гетьманів і козацьких проводників, як Іван Виговський, Юрій Хмельницький, Яким Сомко та Іван Брюховецький. Автор намагається показати, яку роль відіграла означена подія в контексті козацької революції середини ХVII століття. У виданні також розглянуто, як Ніжинська чорна рада знайшла відображення в козацькому літописанні та романі П. Куліша «Чорна рада»

 

 

 


 

    Сьогодні українці часто ставлять собі питання: а що знають про нас у світі? Певною мірою на нього відповідає пропонована книжка, що продовжує серію «Таємниці історії». У ній в науково-популярній формі розповідається про матеріальне й культурне надбання нашого народу від найдавніших часів до сьогодення. Тут допитливий читач довідається про реліквії, які в минулому належали історичним діячам, а також про речі, що стали символами нашої державності й незалежності, зануриться в таємничий світ легенд і переказів про незвичайні матеріальні скарби, сховані на території України.

   Не менш важливі й скарби духовні, якими пишаються українці. А це і давні книги, і картини, й ікони… Гортаючи сторінки книги, читач дізнається і про непересічні витвори ювелірного мистецтва, скульптури й архітектури, ознайомиться зі знахідками із стародавніх могил і курганів, почерпне інформацію про різні предмети, які дійшли до нашого часу з глибини століть. У кожного з них своя захоплива історія, яка нікого не залишить байдужим, адже це — своєрідний культурний літопис нашої країни.


   У романі Андрія Куркова «Садівник з Очакова» непримітне, на перший погляд, татуювання на плечі одного з героїв призводить до розгадки таємниці, яку понад півстоліття зберігав будинок в Очакові. Варто 30-річному Ігорю надіти знайдену там стару міліцейську форму, як ця форма перестає бути старою, і він опиняється в 1957 році в Очакові, де на нього чекають сюрпризи з минулого...

 

 

 

 

 


   Париж, весна 1923 року. Місто Сонця, як і вся Європа, поволі приходить до тями після Великої війни. Вона змінила світовий порядок, забрала мільйони життів, скалічила долі людей.

   Відчув на собі зміни й Клим Кошовий. Бойові дії, поразка, табір, і ось тепер — сумне життя емігранта, особи без громадянства та майбутнього. Але одного разу в двері комірчини Клима постукали — і все враз помінялося. Париж сколихнула страшна подія: на площі Пігаль знайшли відтяту голову.

   Справа стає для Кошового особистою — у вбивстві підозрюють Магду Богданович, кохану Клима, яку він вважав утраченою. Климові знайти справжнього вбивцю та всього за три дні.

   На шляху Клима — багаті аристократи, божевільні бандити та озлоблені на весь світ, скалічені війною ветерани. Чи зупинять вони Клима Кошового?


   Після конфлікту з батьком молода скрипалька Романа переїжджає до провінційного містечка й починає працювати в музичній школі. Якось серед мотлоху на стриху старого будинку вона знаходить скрипку, ноти невідомої мелодії і лист.

   Кому належало все це? Хто жив тут раніше? Тепер їй потрібно пізнати таємницю й повернути пам’ять про несправедливо втрачене, про незвичайну забуту особистість.

   Крок за кроком Романа розплутує клубок чиєїсь давньої історії, яка оживає й змінює не лише її життя…

 


   «Готель “Велика Пруссія”» — новий детективний роман Богдана Коломійчука, сповнений карколомних пригод та шпигунських таємниць.

     1905 рік. Кар’єра одного з кращих слідчих Галичини, львівського комісара Адама Вістовича, йде вгору. Щоб допомогти молодшому колезі, ад’юнктові Самковському, комісар береться за нібито тривіальну справу. Однак з’ясовується, що нитки її тягнуться далеко за межі Львова і навіть за межі імперії.

   Розслідування приводить Вістовича у Пруссію, де кілька впливових посадовців та підприємців об’єднуються з мафією, аби протистояти російським шпигунам. Раптом члени цього синдикату починають гинути за доволі жорстоких обставин. Вбивства стаються у Берліні, Позені та інших містах. У цій коловерті несподівано опиняється колишня дружина Вістовича, берлінська актриса Анна Каліш. Комісар береться за найнебезпечнішу справу в своєму житті.


   І так хочеться, щоб герої книги досягли свого щастя, читач закрив книжку щасливий і щоб стала йому та книжка опорою, а не перепоною в житті. Та чи складеться так? Читайте самі....

    Тож для кого роман Дари Корній? Для дуже широкого загалу! Для жінок наших - красивих, працьовитих, талановитих, мудрих і витривалих. Для дівчат, які, хоч-не-хоч, незабаром стануть отими жінками, а поки що щукають підказки - як би то вибудувати власне життя щасливішим від маминого та бабусиного. Для чоловіків, які прочитають роман і , можливо, краще зрозуміють жінок.

 

 


   Люба незчулася, як стала самотньою літньою жінкою у розкішній квартирі. Колись — показна донька генерала, розумна та цілеспрямована, вона бачила весь світ біля своїх ніг. А тепер — пустка. Одного дня, прибираючи у старій батьківський квартирі, Люба знаходить лист-покаяння, який написала мати Галина до своєї молодшої сестри Василини. Ця сповідь перевертає все життя жінки, як багато років тому перевернулася доля тітки Василини. Виявляється, Любина мати вкрала життя сестри заради власного щастя...

 

 

 


   «24.02» – це щоденник війни. Книжка розповідає невигадану історію про компанію молодих людей, які опинилися посеред війни без власного на те бажання. Про те, як кожного з них «морозило» чи то від страху, чи то від холоду, коли десь поруч влучала ракета й лунав потужний вибух, який вибивав шибки та вмикав сигналізації.

   Як кожен із них намагався бути корисним країні, як розвивалися їхні страхи та сумніви. Про що говорили, про що думали й у що вірили. Ця книжка про таких самих людей, як і ви. Книжка про наших із вами сучасників.

 


    Перше кохання стало для Соломії і першим розчаруванням. Художник Андрій був для неї єдиним, а вона для нього — однією з багатьох. Тож, коли трапилася можливість поїхати на заробітки в Португалію, Соломія довго не думала. Але добре там, де нас нема: Португалія одразу ж починає випробовувати Соломію на міць. Виснажлива дорога, нелюдські умови проживання та тяжка робота у теплицях сеньйора Родріґеса з ранку до ночі — закордонний рай виявляється справжнім пеклом. Останньою краплиною стає раптова хвороба Соломії. І тієї миті, коли здається, що чекати на допомогу немає від кого, з’явиться він. Той, хто допоможе втриматися там, де так легко впасти…

 

 

 


     Віднедавна все життя Єгора полетіло шкереберть. Загинула дружина, довелося покинути незавершину дослідницьку роботу...Довкола нього руйнуються долі інших людей, а він навіть не здогадується, що причини цих подій треба шукати...у біблійній історії.

 

 

 

 

 

 


 

   Сергій Мартинюк, відомий український письменник, представляє своє нове літературно-історичне видання «Пишаюсь, що я — Українець, або Лелеки рідним гніздам не зраджують». У автора оригінальний хід думок, особливе, мабуть, тільки йому притаманне, мислення з поєднанням фактів далекого і недавнього минулого із сьогоденням, простий і зрозумілий виклад. Читаєш книгу – і дивуєшся простоті й глибині думок, вмінню заглянути у майбутнє. Вражає могутня віра в велике майбутнє України. Він – письменник із власним літературним обличчям, письменник, чиї книги хочеться читати. Але Сергій Мартинюк не може (і не хоче) бути просто письменником. У нього постійний симбіоз літератора з істориком, літератора з публіцистом, літератора з лінгвістом. Саме тому кожну главу він закінчує історичними, політичними чи лінгвістичними розвідками – називаючи їх постскриптумами і заключними штрихами до глави. І це додає щирого й особливого шарму книзі. Книга захоплює. Читаєш і починаєш в думках сперечатись з автором. Мимоволі думаєш «що за нісенітниця?», а через сторінку погоджуєшся (а має ж рацію цей Мартинюк) і читаєш далі. Через декілька сторінок те ж саме – сперечаєшся в душі і обурюєшся, навіть проклинаєш його і обзиваєш поганим письменником та… знову погоджуєшся і продовжуєш із захопленням перегортати сторінки.

    Книга вчить, як із малоросів переродитися в Українців. Знаєте, чому? Бо малоросів і хохлів дурити легко, але з українцями, які знають свій родовід – це неможливо. Взагалі книги Сергія Мартинюка несуть новий літературний напрям, літератури, яка вчить перемагати. Як говорить сам автор книги: «Вважаю своїм пріоритетом започаткувати нове мислення нової Української еліти, надихнути на відродження рідного «я». Хочу надихнути на головне – ми маємо створити нову націю із попелу старої – націю з розумом Переможців».


   

   Книжка вводить читача у світоглядний всесвіт давньої України, знайомить із звичаєвою та матеріальною культурою нашого народу, що зароджувалась і відроджувалась з покоління в покоління під дахом «солом’яного храму», яким була українська хата. Автор розглядає скарби народної культури не як архаїчний спадок, а як генетичне джерело духовної пам’яті і сили для наступних поколінь. Україна — не зовні, вона — в кожному з нас.

 

 

 

 

 


 

    Того року Симон Петлюра нарешті повернувся додому. Обійняв дружину Ольгу, вільно дихав на повні груди. Стільки часу він провів у в'язниці бездіяльно.

    І ось відчув, що настає пора великих змін. Соратники чекають наказу діяти. Одначе кохана Ольга і маленька донечка Леся дуже переймаються тим, що тато й чоловік і далі майже не з'являються вдома. Та й чи буде в них дім?

   І сам Петлюра розривається між сім'єю та своєю мрією - незалежною Україною. Режим Скоропадського має бути повалено. Відступати не можна. Здається, Петлюра чує власний голос ніби здалеку. І наче не він промовляє ті слова : "Іншого шляху, крім повстання, у нас немає..."

 

 

 

 

 

 


   Дзеркало - це тонкий таємничий рубіж, завіса між двома світами: повсякденно-буденним, у якому існуємо всі ми, і містичним Нічгородом, потойбічною Країною, де народжується натхнення.

   Який зв'язок між цими двома світами?

   Може, той самий, що існує між митцем та його творінням?

   Містично-фантастичний роман Тіни Гальянової дає таку відповідь: кожен автор має свого "донора" в потойбіччі, який майже надиктовує йому свій твір. А інколи й самому авторові вдається зазирнути в потойбічне задзеркалля, як це сталося з героїнею роману, Лією...

 

 

 

 


    Минають роки й десятиліття. Чарівний інструмент мандрує світом і опиняється в різних дітей, які стикаються з абсолютно недитячими проблемами. Та для кожного з них лунає дивовижна музика...

   Письменниця Пем Муньйос Раян запрошує читача в неповторний світ музики, магії та дива у реальному житті...

 

 


 

   Олеся рано стала сиротою. Листи - ось і все що лишилося їй від мами. Дівчинка живе лише цими листами. Тільки вони і подруга Карина допомагають Олесі пережити труднощі: пиятцтво батька, жорстокість мачухи, ненависть зведеного брата. Одного разу Олеся приїздить із Кариною до Северодонецька і там зустрічає Ігоря. Два серця єднаються в танці кохання. Але настає буремний 2014 рік. Ігор йде добровольцем в АТО...Чи зустрінуться закохані знову? Доля наготувала їм випробування часом та відстанню. Та справжнє кохання здатне подолати все...


   Своєрідний культурний літопис України на сторінках книги "Скарби та реліквії України". 

   Кожен розділ книги - це захоплюючі оповіді про скарби стародавньої України, найвизначніші пам'ятки сакрального мистецтва, національні реліквії України, перекази та легенди нашого краю.

 

 


    Еймі Моллой авторка роману "Ідеальна мати". Це її перший роман. У центрі уваги - долі жінок, які називають себе "травневими матусями": їхні малюки народилися сам цього місяця.Дивна і зворушлива таємниця, про яку йдеться в романі і ви думаєте, що розгадали її - і раптом усвідомлюєте, що це не так...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   Наші шановні читачі! Пропонуємо Вашій увазі трилогію Лори Підгірної. Отже... про що ця книга? Не хочемо Вас завантажувати подробицями історичних подій. Скажемо тільки: це історія про живих людей. Події відбуваються у Кам'янці-Подільському. Небезпека, таємниці, кохання... А головне - українська історія, невивчені і незасвоєні уроки якої можуть відгукнутися для сучасників дуже болючими наслідками.

 

 

 

 

 

 

 

 


   Львів, Шоколад, Кам'яниці - яка привідкриє таємниці історії галицької столиці. Оповідання овіяні романтикою та чарами міста. Вони розкриватимуть таємниці, про які ви ніколи не чули й навіть не здогадувалися.

    Львів. Кава. Любов. Це збірка оповідань - освідчення в коханні. Вона про любов - велику, сильну, справжню і міцну. Книга про людей, які зустрічаються, розходяться, сподіваються, вірять, кохають, втрачають - і знову знаходять своє кохання...

 

 

 

 

 


   Алекс Майклідіс – письменник і сценарист, народився та виріс на Кіпрі. Його дебютний роман став найбільш очікуваним детективом.

  Життя героїні роману ідеальне. Але сталася подія, після якої вона замовкає на довгих 6 років. Тривале мовчання, жодного пояснення, жодного виправдання.

   Лікар- психотерапевт впевнений , що зможе розкрити таємницю злочину і вилікувати Алісію.

 

 

 

 

 

 

 

 


  Зупиніться...Поставте на паузу щоденну метушню, вирвіться з її тенет і зазирніть до кафе на краю світу. Розгорніть меню й придивіться уважніше до останньої сторінки.

   Прочитавши цю книгу ви запалите вогонь у душі, усвідомите, що цінне, а що - марнота.

   Книга "Кафе на краю світу"" - зворушує, спонукає, просвітлює, вона прониклива"...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   "ДОЦЯ" є документальною книгою настільки, наскільки це можливо для художнього твору.

   Читаючи цю книгу Ви будете і сміятись, і плакати, будете співпереживати з героями роману.

   Саме тут героїня втрачає родину, дім, роботу, ілюзії - і саме тут зібрала уламки життя заново, віднайшла нову опору.

   Ця книга назавжди змінила того, хто її написав і змінить кожного, хто її прочитає.

   Книга написана душею.

 

 

 

 

 

 

 

 


Володимир Лис - відомий український журналіст,прозаїк,драматург. Його називають справжнім народнимписьменником,у якого міцно переплетені історія і сучасність. 

Обітниця-це символічна назва вулиці. Долі мешканців вулиці переплітаються в тугий вузол,де є свої драми,давні і теперішні почуття. Вулиця "Обітниця" постає,як маленька модель сучасного світу,сповненого тривог і надії. Книгу придбано завдяки УІК.

 

 

 

 

 

 

 


   Пропонуємо Вашій увазі роман американського письменника Даніела Кіза "Квіти для Елджернона".

   Доступний і легкий у своєму викладені водночас ні на хвилину не дає розслабитися, тому що читач має робити власний аналіз над сенсом життя і взаєминами між людьми. І в кінці автор не робить висновку, адже кожен має його зробити свій...

 

 

 

 

 

 

 


   Безмежна доброта – рідке явище. Доброті природа відпустила місця – лише як виняток з її правил.

  «Роман про добру людину» автор Андрієвська Е. було написано у 1964-1968 р.

   У своєму романі автор доводить, що доброю людиною можна бути, навіть маючи звичайні людські вади. Е.Андрієвська різко засуджує притиски української мови і культури, неприйняття національної ідентичності украї