БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ С.БРАЖИНЦІ
 
  Свою історію бібліотека с.Бражинці розпочала в 20-х роках із створення хати-читальні, якою завідувала Ковальчук Маргарита, а в 30-ті роки – Дениско Олександр Денисович.
За роки війни 1941-1945 – всі книги знищено, бібліотека свою роботу відновила в 1948 році, але відповідного приміщення не було, і спеціаліста також. В 1950 році невеличкий книжковий фонд, який вміщався в одну шафу,   прийняв Горосюк Леонтій Іванович, інвалід війни. В 1951 році зав.приклубною бібліотекою стала Маліновська-Яремова Марія Францівна.
26 серпня 1953 року, маючи середню освіту, прийняла бібліотеку Ганна Євменівна Мельник. Завідуюча бібліотекою с.Бражинці з 1953р. по 1995р.
Народилась 26 серпня 1933р. в с.Бражинці Полонського району Хмельницької області в сім`ї хліборобів. Закінчила середню школу в 1953р. В 1961р. заочно закінчила Кам`янець-Подільський культурно-освітній технікум. Зібрала матеріали і написала історію с.Бражинці та створила краєзнавчий музей села. В 1978, 1979, 1988 роках була занесена на районну Дошку пошани. Має багато почесних грамот від обласного управління культури та районного відділу культури. Занесена в Книгу пошани Полонського районного відділу культури в 1970, 1976 роках. Нагороджена Ювілейною медаллю «За доблестный труд. В ознаменование 100-летия со дня рождения Владимира Ильича Ленина» за активну участь у Всесоюзному огляді-конкурсі бібліотек, Почесними грамотами Міністерства культури СРСР 1967р.,за участь у Всесоюзному огляді-конкурсі до 110-річчя з дня народження В.І.Леніна (1981р.), за участь в Республіканському огляді-конкурсі до 60-річчя створення СРСР (1983р.), Дипломом ІІ ступеня за активну участь у Всесоюзному громадському огляді бібліотек, присвяченому 50-річчю Великої Жовтневої соціалістичної революції (1967р.).
Книг у бібліотеці було менше тисячі. Умови праці були важкими, приміщення не опалювалося, лише на передвиборний період (в бібліотеці завжди був агітпункт) встановлювалася тимчасова залізна піч.
Фонд з року в рік збільшувався,зростала кількість читачів.
В 1962 році було збудовано нове приміщення Бражинецької сільської ради та сільської бібліотеки. Це було добротне, світле і тепле приміщення. Фонд бібліотеки становив – 6000 книг, читачів – 500. Постійними читачами в 1963 році були всі спеціалісти сільського господарства, інтелігенція села, учні.
Одним із важливих показників роботи бібліотеки є книговидача, яка за 1972 рік становила більше 20 тисяч, читачів було понад 700. Робота бібліотеки по пропаганді книги була багатогранна. Особливо тісний її зв’язок з колгоспним виробництвом.
На виробничих ділянках колгоспу створено дві пересувки: для механізаторів, тваринників та в с.Фадіївка – філіал бібліотеки. На пересувках в будь-який час одержували необхідну їм літературу. Це особливо зручно було в період польових робіт, коли хлібороби більшу частину часу проводили в полі, на тракторному стані. Книжки в пересувках комплектувалися залежно від запитів читачів.
В 1972 році видано сільськогосподарської літератури 1770 екз. Кращими читачами колгоспного виробництва були: доярка Г.Матушевська, тракторист Б.Сторожук, комбайнер Л.Полянчук та інші.
Книжковий фонд бібліотеки щорічно поповнювався новими виданнями. В бібліотеці завжди людно. Вже стало традицією влаштовувати тематичні вечори, проводити усні журнали, диспути, зустрічі з передовиками, ветеранами війни і праці, бібліографічні огляди, читацькі конференції,  Дні інформації.
За успішну роботу з читачами Бражинецькій сільській бібліотеці було присвоєно звання «Бібліотека відмінної роботи».
В 1976 році  пройшла централізація масових бібліотек. Бражинецька сільська бібліотека стала філією Полонської централізованої бібліотечної системи.
Бібліотека продовжує пропагувати літературу на допомогу сільськогосподарському виробництву, співпрацює з вчителями та учнями школи, проводить літературні вечори, обговорення книг, бібліографічні огляди, оформляє книжкові виставки різної тематики.
Для учнів школи створено клуб за інтересами «Краєзнавець», де діти знайомляться з історичним минулим свого краю, його звичаями і традиціями.
В 1985 році бібліотека стала переможницею в конкурсі на звання «Бібліотека відмінної роботи».
В 1995 році після виходу на пенсію Мельник Г.Є. бібліотеку очолює  молодий спеціаліст Мельник Віолета Володимирівна, яка продовжила роботу по збиранню матеріалів з історії села та експонатів.
В 2010 році в бібліотеці відкрито музейну кімнату, а бібліотеку реорганізували в бібліотеку-музей народознавчого напрямку «Українська хата».
В своїй роботі бібліотека-музей розвиває і зміцнює почуття «малоїбатьківщини», збираючи спогади, перекази, легенди, прислів’я, приказки, говірки, пісні, рецепти страв у старожилів села.
В музейній кімнаті зібрано 70 експонатів, які несуть в собі духовний заряд, добру пам’ять про колишніх мешканців села та віру в майбутнє.
Продовжує свою роботу клуб «Краєзнавець», учасники якого допомагають відновлювати стародавні звичаї та обряди. Бібліотека спільно з сільським будинком культури відновили святкування  Масляної, Колодія, Івана Купала, Калити.