БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ С.НОВОСЕЛИЦЯ
    Новоселицька сільська бібліотека розпочала свою діяльність у 1924 році з хати-читальні. Тут працювали і гуртки художньої самодіяльності. У 1946 р. в селі М.Новоселиця у приміщені бригадного клубу було відкрито сільську бібліотеку, де бібліотекою завідувала Азейштейн Соня Іванівна. Фонд бібліотеки становив 4700 екземплярів книг. У цьому приміщені бібліотека знаходилась до 1960 р. З 1958 року бібліотекою завідувала Крігер Галина Василівна.
    У 1960 р. бібліотеку приймає Непочатівська Галина Петрівна. Народилася 18 липня 1939 р. в селі Бражинці Полонського району Хмельницької області. Закінчила Кам’янець-Подільське культурно-освітнє училище за спеціальністю – бібліограф. В цьому ж році бібліотеку перенесено у приміщення сільської ради. Вона займала дві кімнати: абонемент і читальний зал. Фонд бібліотеки вже становив 6900 екземплярів книг. У бібліотеці було багато періодики. Фонд бібліотеки поповнювався через обласний бібколектор, місцевий колгосп імені Мічуріна щорічно виділяв кошти на придбання літератури. У 1967 р. бібліотеці присвоєно звання «Бібліотека відмінної роботи». Робота з читачами займала провідне місце. Проводились різні конкурси, огляди, конференції, зустрічі з передовиками сільського господарства. У бібліотеці були оформлені стенди: «Календар Трудової Слави», «Хто сьогодні попереду», де висвітлювали здобутки місцевого колгоспу. За активну роботу завідуючу бібліотекою Непочатівську (Рибій) Галину Петрівну занесена до районної Книги пошани працівників культури. У 1973 р. на посаду бібліотекаря прийнято Пижову Марію Миколаївну. На той час бібліотека обслуговувала 1160 читачів, в тому числі 500 дітей. У 1974 р. бібліотека переходить у новозбудований СБК, розміщена на другому поверсі і займає 512 м2 (читальний зал, абонемент, кімната юного читача). Фонд бібліотеки зріс майже в три рази і становив 25817 екземплярів книг. Було передано дублетної літератури в інші бібліотеки 2706 екземплярів книг. У роботі бібліотеки велику допомогу надавав сільський голова Натальчук Іван Федотович. За кошти бюджету сільської ради було придбано шафи, килимові доріжки, два телевізори. При бібліотеці діяла клубно-бібліотечна рада.
   Завідуюча бібліотекою Рибій Галина Петрівна, віддана справі, порядна, ввічлива людина, депутат декількох скликань сільської ради, ведуча масових заходів, яка все вміло поєднувала з основною роботою, внесла вклад в розвиток бібліотеки, збереження книжкового фонду. В 1994 р. Галина Петрівна пішла на заслужений відпочинок.
     Завідуючою бібліотеки призначено Пижову Марію Миколаївну, яка мала великий досвід роботи.
    Народилася 30 січня 1955 р. в селі Новоселиця Полонського району Хмельницької області. Новоселицьку ЗОШ закінчила в 1972 р. У 1974 р. вступила в Кам’янець-Подільське культурно-освітнє училище по спеціальності бібліотекар, яке закінчила у 1976 р.
    Новоселицька бібліотека – філія є інформаційним центром, центром соціокультурного розвитку громади. Свою діяльність бібліотека організовує відповідно до плану роботи, затвердженим сільським головою та директором ЦБС. Бібліотека обслуговує 520 користувачів, в т. ч. 255 читачів дітей. До послуг користувачів комфортно оформлений читальний зал, інтнрнет-центр та дитячий відділ 1-9 кл. У бібліотеці оформлено інформаційні стенди «Бібліотечні орієнтири», «Літературний календар», діє «Куток регіональної інформації», організовані книжкові виставки «Наш дім – планета Земля», «Сьогодні модно бути здоровим», «Великий Кобзар», «Україна від подиху століть до сьогодення», «Видавництво презентує». Тематичні полички розкривають книжковий фонд абонементу. Соціокультурна діяльність бібліотеки орієнтована на допомогу процесу національного відродження і духовного становлення користувачів. Проведено історичну годину «Соборна - значить єдина», урок мужності «Вкарбована в безсмертя», урок народознавства «Звичаї і традиції нашого села», годину духовності «Дорога до храму душі», організовано фотовиставку «Воїни - визволителі нашого села», свято на подвір’ї «Вклоняємось сивочолим ветеранам».
    Гордістю бібліотеки є її активні читачі: Роспутний Петро О., Лебеденко Микола О., Тріщ Анатолій П., Ковеня Валентина В., які більш 30-ти років є читачами бібліотеки. Бібліотека працює з людьми з обмеженими можливостями та похилого віку, обслуговує їх на дому книгами та періодикою.
    У 2010 р. бібліотека взяла участь в конкурсі проектів програми «Бібліоміст», виграла грант і отримала 2 комп’ютери, лазерний сканер, принтер та 2 веб-камери. 2 грудня 2011р. у бібліотеці відкрито Інтернет-центр вільного доступу до мережі Інтернету.
На сьогодні бібліотека є сучасною. У час змін до бібліотеки іде новий читач з новими потребами і запитами, збільшилося відвідування користувачів різних категорій, які отримують інформацію із всесвітньої мережі Інтернет.
    У 2012 р. бібліотека вийшла переможцем в обласному огляді-конкурсі сільських бібліотек «Бібліотека року» в номінації «Краща бібліотека – центр інновації».
На базі бібліотеки проходив обласний майстер-клас «Нові бібліотечні послуги в практиці роботи». Бібліотека співпрацює з місцевою владою та громадою села. Сільський голова Валентин Станіславович Сідорський приділяє багато уваги розвитку культури на селі, зокрема бібліотеки. Щорічно із бюджету сільської ради виділяються кошти на придбання літератури та на періодичні видання.