Тимощук Василь Іванович (*1907, с. МиропільЖитомирський повітВолинська губернія — †1970ПолоннеХмельницька область) — залізничник, учасник Другої світової війни. Комуністи вирішили його зробити кавалером свого ордену Герой Радянського Союзу.

   У вересні 1941 року направлений з групою бійців у тил ворога для організації партизанської боротьби у рідні місця на Житомирщині. Встановив зв'язок з підпільною групою підполковника Е.Старченка. Створив групи підпільників у Мирополі, ПонінціПолонному, які були пізніше об'єднані в добре організований партизанський загін.

   Під командуванням Тимощука партизани провели низку успішних операцій на залізничних дорогах: знищили 37 ворожих ешелонів, розповсюджували листівки, збирали зброю, здійснювали диверсії.

   Наш командир, — згадує колишній зв'язківець загону І. Л. Герасимчук, — завжди давав чіткі завдання і вимагав точного їх виконання. Він підтримував зв'язки з жителями багатьох сіл, і з їх допомогою партизани зривали задуми фашистських властей, рятували від загибелі і відправки в рабство тисячі сільських юнаків і дівчат.

     ДЕТАЛЬНІШЕ...                                       


                                                      Гончаренко Микола Купріянович

   Народився 13 листопада 1918 року в селищі Полонне, нині місто Хмельницької області, в сім'ї селянинаУкраїнець. Закінчив 9 класів. Працював у колгоспі.

   У Радянській Армії з 1939 року.

 Учасник Німецько-радянської війни з червня 1941. У 1943 закінчив Київське артилерійське училище. Командир САУ 1894-го самохідного артилерійського полку, молодший лейтенант Гончаренко 5 листопада 1943 брав участь у визволенні Києва, при цьому знищив 5 танків противника. У ніч на 6 листопада 1943, діючи в засідці, підпалив ще 6 німецьких танків. У ході відбиття чергової контратаки противника, поранений командир, продовжуючи вести вогонь з палаючої машини, загинув. Похований на полі бою. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 17 листопада 1943 року молодшому лейтенанту Гончаренку Миколі Купріяновичу присвоєно звання Героя Радянського Союз, посмертно.

Микола Купріянович був нагороджений:

   Після війни продовжував службу в місті Жмеринка командиром навчальної частини. За мирного життя працював за фахом: інспектором з врожайності у містах ШепетівціЛетичеві, тривалий час - головним агрономом на Чемеровеччині в селі Вишневчик.

    Останні 13 років прожив у Хмельницькому.

ДЕТАЛЬНІШЕ...


          Півнюк Микола Володимирович (5 вересня 1917Миколаїв (за іншими даними — Умань) — † 30 жовтня 1976смт Понінка Полонського району Хмельницької області) — радянський військовий льотчикГерой Радянського Союзу (1943), під час Німецько-радянської війни командир ланки 128-го ближньобомбардувального авіаційного полку Калінінського фронту.

   У Червоній Армії з 1936 року. У 1938 році закінчив Качинську військову авіаційну школу пілотів. На фронтах німецько-радянської війни з серпня 1941 року. Воював на ЗахідномуКалінінськомуЦентральному та 1-му Білоруському фронтах.

   Всього за роки війни капітан М. В. Півнюк здійснив 225 успішних бойових вильотів на бомбардування військ і техніки супротивника.

   Після війни продовжував службу у ВПС СРСР. У 1946 році закінчив Гродненське військове авіаційне училище. З 1958 року підполковник Півнюк М. В. — в запасі.

   ДЕТАЛЬНІШЕ...