ПУНКТ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ

    Президент України В. Зеленський підписав указ згідно з яким 9 травня Україна відзначатиме День Європи, як це робить Європейський Союз. Раніше це свято в нашій країні не мало фіксованої дати, його відзначали щороку в третю суботу травня.

   "Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань, постановляю установити в Україні День Європи, який відзначати щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу", - йдеться в указі.

Цим документом також передбачено втрату чинності попереднього Указу Президента від 19 квітня 2003 року № 339/2003 «Про День Європи», який відзначали в Україні у третю суботу травня.

Європейський союз єдиний у своїй непохитній підтримці незалежності, територіальної цілісності й суверенітету України в умовах повномасштабного вторгнення росії та нещадної війни. ЄС постійно посилює свою політичну, гуманітарну, фінансову та військову підтримку Україні та запроваджує масові санкції проти кремля, щоб паралізувати його військову машину. 

         З метою інформування широких верств населення про різні сфери життя ЄС та процесу європейської інтеграції України при центральній бібліотеці працює  Пункт європейської інформації (ПЄІ)

     Послуги ПЄІ:

  •      збір та презентація матеріалів з питань європейської інтеграції;
  •      забезпечення доступу до інформації за допомогою мережі Інтернет;
  •      проведення масових заходів та консультацій з питань європейської інтеграції.

До послуг відвідувачів – інформаційна зона, що включає такі підрозділи:

«Європейський Союз: віхи історії».

"Україна-ЄС: реалії та перспективи".

"Євромандри".

"Мистецтво країн Європи".

"НАТО – безпека через партнерство".